Menu

Bottas z najlepszym czasem drugiego dnia testów w Bahrajnie

Valtteri Bottas

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy wynik w trakcie drugiego i ostatniego dnia testów w Bahrajnie. Drugie miejsce w tabeli z czasami należało do Sebastiana Vettela, a pierwszą trójkę uzupełnił Carlos Sainz.

Kierowca Mercedesa zaliczył wyjątkowo intensywną sesję testową pokonując aż 143 okrążenia toru Sakhir. Ekipa z Brackley zajęła się pracą nad aerodynamiką, lepszym zrozumieniem zachowania opon oraz nad rozwiązaniem problemów na dłuższych dystansach.

W aucie Valtteriego Bottasa doszło do drobnej usterki, wskutek której musiał zatrzymać się na torze tuż przed przerwą obiadową. Swój najlepszy czas Fin uzyskał w ostatniej godzinie testów, gdy temperatury były najniższe.

Sebastian Vettel z kolei drugiego dnia testów w Bahrajnie w żaden sposób nie może zaliczyć do udanych. W trakcie zmiany ustawień mechanicy wykryli w jego samochodzie pewne przecieki hydrauliczne i przez to Niemiec spędził większość porannej sesji w garażu. Gdy wydawało się, że już wszystko jest w porządku, wystąpiły problemy z telemetrią. Ostatecznie kierowca Ferrari zdołał przejechać 64 okrążenia.

Trzecie miejsce w zestawieniu czasów zajął Carlos Sainz, który wziął udział jedynie w popołudniowej sesji. Na poranną część zajęć do pracy został oddelegowany drugi z kierowców Toro Rosso Daniil Kvyat.

Stoffel Vandoorne, który uzyskał czwarty najlepszy wynik dnia miał sporo powodów do radości. Belg był w stanie przejechać bez żadnych awarii silnika Hondy 81 okrążeń. Pomimo faktu, że nie dokonano żadnych zmian w jednostce napędowej od wtorkowych problemów, jest to naprawdę budująca wiadomość.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE