Menu

Raikkonen: Nie mogę być zadowolony z dotychczasowych wyników

Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen przyznał, że zbyt długo przyzwyczaja się do nowego Ferrari SF70H i to jest powód jego nieobecności na podium w tym sezonie.

Szczerze mówiąc, to trwa zbyt długo. Powinniśmy mieć dwa Ferrari na podium. Istnieje wiele powodów, które dają odpowiedź dlaczego tak nie jest. W Chinach przez anulowany trening straciłem czas, aby przyzwyczajać się do samochodu – powiedział fiński kierowca.

Kierowca Ferrari jak się okazuje już podczas Grand Prix Bahrajnu był zadowolony z auta i dodał, że wspólnie z zespołem są na dobrej drodze, aby poprawić jego tempo.

W wyścigu czułem, że samochód jest naprawdę bardzo dobry, ale na pierwszym okrążeniu zrobiłem sobie bałagan, przez co znalazłem w trudnej sytuacji.

Po rozmowie z Sergio Marchionne, Raikkonen stwierdził, że osiągnął postępy nawet jeśli wyniki tego nie odzwierciedlają.

Jesteśmy prawie w takim miejscu, w jakim chcemy być, musimy poprawić kilka rzeczy. Nie sądzę, aby było to bardzo trudne. Reasumując jesteśmy szczęśliwi z tego, że sytuacja się poprawiła, ale nie mogę być zadowolony z wyników jakie osiągnąłem do tej pory - zakończył mistrz świata z sezonu 2007.

Image © PHOTO4

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE