Menu

Renault sprawdzi poprawione MGU-K podczas testów w Bahrajnie

Jolyon Palmer

Zespół Renault przetestuje poprawiony generator energii kinetycznej (MGU-K) w specyfikacji 2017 podczas dwudniowych testów przedsezonowych na torze Sakhir, które rozpoczną się w najbliższy wtorek.

Z powodu obaw o niezawodność tuż po testach przedsezonowych Renault zdecydowało się wycofać najnowszą wersję MGU-K. Zamiast tego zespoły klienckie oraz ekipa fabryczna korzystają z zeszłorocznego elementu jednostki napędowej, który jest cięższy o 5 kilogramów i wymaga dodatkowego kilograma na chłodzenie.

Tymczasem w bazie silnikowej w Viry inżynierowie uporali się z awarią i MGU-K zostanie przetestowanie przez zespół fabryczny Renault już w tym tygodniu. Ekipy klienckie, czyli Red Bull Racing i Scuderia Toro Rosso same zdecydują, czy także sprawdzą ten nowy element silnika.

Cyril Abiteboul zapowiedział, że jeśli nie będzie żadnych problemów MGU-K w specyfikacji 2017 zostanie dostarczone już na GP Rosji.

Powinno to trochę pomóc pod względem wagi i upakowania, więc ze względu na to dobrze mieć to ponownie. Świetnie wrócić do kompletnej konfiguracji 2017. Wprowadzi to pewność w nasze zdolności do wykonywania ulepszeń do samochodu i silnika - zdradził dyrektor zarządzający Renault w rozmowie z Motorsport.com.

Francuski producent obecnie skupia się na zapewnieniu niezawodności swojej jednostki napędowej, a dopiero po uporaniu się z tymi problemami, zajmie się zwiększeniem osiągów.

Plan silnikowy jest obecnie wyzwaniem ze względu na sytuację wynikającą z niezawodności. Nie jesteśmy tam, gdzie chcielibyśmy być. Gdy tylko opanujemy te problemy, to jestem pewien, że będziemy w stanie wyciągnąć więcej z paliwa i z oleju. Istnieje wiele obszarów, w których nadejdzie progres - powiedział.

Cyril Abiteboul potwierdził również, że Renault zamierza wprowadzić duży pakiet ulepszeń do silnika na GP Kanady lub GP Azerbejdżanu. Wszystko zależeć ma od planu alokacji jednostek napędowych.

Image © Renault Sport F1

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE