Menu

Alonso zażenowany awarią silnika w aucie Vandoorne

Fernando Alonso

Kierowca F1 Fernando Alonso powiedział po niedzielnym wyścigu, że „niesamowita’’ awaria jednostki napędowej spowodowała, że jego kolega zespołowy nawet nie przystąpił do startu wyścigu.

Stoffel Vandoorne wycofał się z Grand Prix Bahrajnu po tym, jak Honda zidentyfikowała problem z silnikiem na okrążeniu rozpoznawczym. Początkowo japoński producent uważał, że jest to kolejny problem z MGU-H, ale na chwilę obecną nie jest w stanie podać dokładnej przyczyny.

Niesamowite. Po prostu niesamowite. Pracujemy wszyscy bardzo ciężko. Stoffel przez cały weekend nie miał szczęścia, a do wyścigu nawet nie przystąpił. To naprawdę frustrujące jeśli nie możesz nawet rozpocząć wyścigu – odparł Fernando Alonso.

Hiszpan wycofał się już z trzeciego Grand Prix, ponieważ pod koniec wyścigu pojawił się problem z mocą. Dwukrotny mistrz świata jechał do tego czasu poza strefą punktowaną. Podczas walki na torze z Kwiatem i Palmerem skarżył się do swojego inżyniera: ’nigdy nie ścigałem się z tak małą mocą w moim życiu.

Pojawiło się zbyt wiele problemów z niezawodnością. To niedopuszczalna sytuacja. Zobaczymy, co możemy teraz zrobić do czasu wyścigu w Rosji - dodał z nadzieją dwukrotny mistrz świata.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE