Menu

Massa: Szóste miejsce to jak zwycięstwo

Felipe Massa

Brazylijczyk ma za sobą solidny wyścig o GP Bahrajnu, podczas którego ponownie wykorzystał cały możliwy potencjał auta Williamsa.

Wystartowałem z ósmego miejsca, więc szósta pozycja na mecie była świetnym wynikiem. Szczerze mówiąc to jest jak zwycięstwo, ponieważ ukończyłem wyścig na najwyższej możliwej pozycji. Dzisiaj są urodziny Franka i jestem przekonany, że zasługuje on na tryumf, ale myślę, że i tak będzie dumny ze swojego zespołu - powiedział Massa.

Kierowca Williamsa w początkowej fazie wyścigu sprawiał duży opór Kimiemu Raikkonenowi, który pomimo posiadania znacznie szybszego samochodu nie potrafił go wyprzedzić.

Zdołałem wyprzedzić Hulkenberga na starcie i Raikkonena w czwartym zakręcie, co było dość trudne. Następnie znalazłem się przed Danielem po neutralizacji. Walczyliśmy dziś z dużymi zespołami! Niestety po kilku okrążeniach utrzymali oni opony w znacznie lepszym stanie niż my. Do tego trudno było odpierać ataki szybszych aut, które mieli do dyspozycji - wyjaśnił.

Zespół Mercedesa w przypadku Valtterego Bottasa borykał się z problemami dotyczącymi ciśnień opon podczas wyścigu o GP Bahrajnu. Identyczny problem napotkał również ekipę z Grove.

Próbowałem utrzymać opony we właściwym stanie, ale w przypadku aut mających więcej docisku jest to łatwiejsze. Dla przykładu spójrzcie o ile Ferrari finiszowało przed nami. To pokazuje różnicę w samochodach. Mimo wszystko uważam jednak, że wykonaliśmy lepszą robotę z ciśnieniami niż wszystkie ekipy, które ukończyły wyścig za nami - dodał Felipe Massa.

Image © Williams FB Charles Coates/LAT Imagesref: Digital Image _27I9705

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE