Menu

Lewis Hamilton wziął odpowiedzialność za incydent przed aleją serwisową

Lewis Hamilton wziął winę na siebie za pięciosekundową karę, którą otrzymał za spowolnienie Daniela Ricciardo na wjeździe do alei serwisowej podczas GP Bahrajnu.

W momencie neutralizacji zespół Mercedes wezwał obu kierowców do odbycia pit stopu. Hamilton nie chcąc stracić cennego czasu na oczekiwanie na postój w boksach, zwolnił podczas zjazdu do alei serwisowej, niechcący blokując Ricciardo.

Mercedes w ten sposób chciał zareagować na strategię Ferrari, które wcześniej ściągnęło swoich reprezentantów na wymianę opon.

Sytuacja z samochodem bezpieczeństwa była moją winą - powiedział na konferencji Lewis Hamilton. Nie wiem czy byłbym w stanie dogonić Vettela, ale kara utrudniła to dwukrotnie.

Przepraszam zespół, ale nadal dysponujemy solidną ilością punktów i wspaniale walczymy.

Oczywiście jestem rozczarowany, a utrata punktów dla zespołu jest zdecydowanie bolesna, ale jest jak jest. Dałem z siebie wszystko.

Brytyjczyk ostatecznie w wyścigu finiszował przed swoim partnerem z zespołu. Dysponując lepszym tempem bez najmniejszych problemów wyprzedził Valtteriego Bottasa, który nie stawiał oporów.

Chciałbym podziękować Valtteriemu za to, że był dżentelmenem - przyznał na podium po wyścigu.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE