Menu

Vettel najszybszy podczas pierwszego treningu w Bahrajnie

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel uzyskał najlepszy czas w trakcie pierwszej sesji treningowej w Bahrajnie. Jego kolegę z zespołu Kimi Raikkonen napotkały problemy techniczne. Za kierowcą Ferrari uplasował się duet ekipy Red Bull Racing.

Pogoda nie stanowiła zaskoczenia w Bahrajnie. Panowały tutaj iście upalne warunki. Temperatura powietrza dochodziła do 40 stopni Celsjusza, a asfalt rozgrzany był do 47 stopni Celsjusza.

Natychmiast po zapaleniu zielonego światła na końcu alei serwisowej na tor wyjechało mnóstwo kierowców. Większość z nich wyposażona była w elementy służące do sprawdzania przepływu powietrza wokół określonych części samochodu.

Jako pierwszy pomiarowy czas zanotował Daniel Ricciardo - 1:38,985. Australijczyk korzystał z opon pośrednich i zdecydował się na pokonanie trochę dłuższego dystansu, jednocześnie poprawiając swój wynik. Przez kilka dobrych minut zbyt wiele ciekawego na torze się nie działo. Sytuacja zmieniła się dopiero gdy pomiarowe okrążenia zanotowali kierowcy Mercedesa. Oczywiście poprawili rezultat reprezentanta Red Bull Racing.

Po chwili spędzonej w garażu zawodnicy ponownie zdecydowali się wyjechać na tor i za sprawą tego tabela z czasami zaczęła się zapełniać. Pewnego rodzaju zaskoczeniem był fakt, że Felipe Massa uzyskał czas lepszy od Daniela Ricciardo. Sebastian Vettel z kolei przedzielił reprezentantów Mercedesa.

Kierowcy Williamsa skarżyli się na gigantyczne problemy z przyczepnością. Szczęśliwie dla nich w trakcie kwalifikacji i wyścigu przy sztucznym świetle temperatury będą niższe, co pozytywnie powinno się przełożyć na ten aspekt.

Po trzydziestu minutach pierwszej sesji treningowej w Bahrajnie Carlos Sainz na oponach miękkich uzyskał najlepszy czas - 1:36,076. Jednak gdy tylko czołowi kierowcy zapodziali się w to samo ogumienie, to Hiszpan spadł na dalsze pozycje. Valtteri Bottas na dłuższą chwilę przejął pierwszą pozycję w tabeli z wynikami, ale ostatecznie najlepszy rezultat zanotował Lewis Hamilton - 1:34,636.

Ferrari, które uznawane jest w Bahrajnie za głównego faworyta doznało sporych problemów technicznych. W aucie Kimiego Raikkonena doszło do awarii jednostki napędowej. Ekipa z Maranello poinformowała, że doszło do przegrzania w obszarze turbosprężarki.

W połowie sesji treningowej ponownie na torze zrobiło się trochę ciszej. Wykorzystał to między innymi Marcus Ericsson, który na świeżym komplecie opon miękkich uzyskał czwarty czas. Chwilę później Lance Stroll zameldował się na czele, jego wynik jednak poprawili zarówno Felipe Massa jak i Sergio Perez.

Na pół godziny przed końcem sesji treningowej Sebastian Vettel zameldował się na czele tabeli z wynikami. Niemiec poprawił czas Segio Pereza o 1,4 sekundy i jego rezultat to 1:32,697. Pozycje w pierwszej trójce zajęli reprezentanci Red Bull Racing. Daniel Ricciardo stracił dokładnie 0,4 sekundy do zajmującego wówczas pierwsze miejsce kierowcy Ferrari.

Stoffel Vandoorne zmuszony był zatrzymać swoje auto na wyjściu z dziesiątego zakrętu. W aucie McLarenia doszło do kolejnej awarii jednostki napędowej. Do grona pechowców podczas pierwszej sesji treningowej zaliczał się również Felipe Massa, który z powodu awarii hamulców kilka minut przed czasem zakończył swoją pracę.

Pod koniec sesji treningowej duża część kierowców pokonywała wolniejsze okrążenia, prawdopodobnie z większą ilością paliwa na oponach miękkich lub pośrednich.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE