Menu

Jenson Button zastąpi Fernando Alonso w GP Monako

Jenson Button

Brytyjczyk w ten sposób powróci z emerytury, na którą przeszedł wraz z końcem sezonu 2017 Formuły 1.

W środę Fernando Alonso ogłosił, że wraz z McLarenem i Hondą wystąpi w prestiżowym wyścigu Indianapolis 500. Z powodu kolizji tego wydarzenia z GP Monako Formuły 1 zespół z Woking zmuszony był znaleźć kierowcę, który zajmie jego miejsce. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami ekipa wybrała Jensona Buttona, który uzupełni skład zespołu McLarena obok Stoffela Vandoorne.

Jestem zachwycony, że będę mógł jednorazowo powrócić do ścigania w Formule 1. Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego miejsca do tego niż mojej przybranej domowej Grand Prix Monako. Wygrałem wyścig tutaj w 2009 roku i jest to jeden z moich ulubionych torów ulicznych, na których kierowca robi różnicę. Pomimo tego, że McLaren-Honda MCL32 nie rozpoczęli sezonu najlepiej, myślę, że ten tor może im pasować bardziej niż szybsze pętle, po których jak dotychczas Fernando i Stoffel jeździli. (..) Jestem w świetnej formie, wykonywałem sporo treningów triathlonowych, więc nie mam wątpliwości co do tego wyniku. Bardzo miło będzie przywitać się z moimi starymi przyjaciółmi z F1 i mam nadzieję, że dam fanom powody do radości - powiedział Jenson Button.

Byłem naprawdę uradowany, gdy Jenson zaakceptował naszą prośbę, aby ścigał się w Monako w miejsce Fernando. Rozmawiałem z każdym w McLarenie-Honda, z sponsorami, partnerami i fanami i wszyscy byli podekscytowani powrotem Jensona do Formuły 1. Jest on wspaniałym kierowcą szybkim i precyzyjnym, który nie stracił nic z tego przez ostatnich kilka miesięcy. Jestem przekonany, że wykona świetną robotę dla nas - przyznał szef zespołu Eric Boullier.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE