Menu

Lucas Auer zwycięża w deszczowym wyścigu DTM na torze Nurburgring

Lucas Auer / Mercedes

Lucas Auer odniósł swoje trzecie zwycięstwo w tegorocznym sezonie DTM i jako pierwszy minął linię mety podczas sobotniego starcia na torze Nurburgring.

Austriacki kierowca nie obronił pole position, po wcześniejszym zwycięstwie w kwalifikacjach i musiał uznać wyższość Augusto Farfusa, który bardzo dobrze poradził sobie z mokrą nawierzchnią obiektu Nurburgring i wskoczył przed kierowcę Mercedesa.

Żaden z zawodników podczas pierwszych minut sobotniej rywalizacji nie podejmował niepotrzebnego ryzyka, jednak w dalszej części wyścigu tor przesechł i kierowcy mogli skorzystać z opon typu slick, włącznie z liderem Augusto Farfusem, po którego zmianie opon doszło do kolejnych opadów.

Na kolejnej zmianie pogody skorzystało siedmiu kierowców, którzy wstrzymali się ze zjazdem do alei serwisowej i zyskali nad swoimi rywalami, zjeżdżającymi po raz drugi w krótkim odstępie czasu po opony na mokrą nawierzchnię.

Bardzo dobrze podczas wyścigu spisywał się Lucas Auer, jednak po pit stopie został wyprzedzony przez Paula di Restę, który postanowił pozostać na torze o dwa okrążenia dłużej, czym powiększył swoją przewagę i utrzymał pierwszą lokatę.

Mimo, iż Szkot mógł odnieść swoje drugie zwycięstwo w sezonie, przepuścił swojego zespołowego kolegę, aby ten mógł zbliżyć się w klasyfikacji kierowców do prowadzącego Mattiasa Ekstroma na jeden punkt.

Lucas Auer minął finalnie linię mety jako pierwszy przed Paulem di Restą i trzecim w zestawieniu Robertem Wickensem, który do niemieckiego zawodnika stracił ponad półtorej sekundy, a także czwartym kierowcą Mercedesa Maro Engelem.

Piąty był Rene Rast z Audi przed Jamie Greenem i Edoardo Mortarą, natomiast czołową dziesiątkę zamknęli Augusto Farfus, Marco Wittmann i Gary Paffett.

Mimo piętnastej lokaty i braku punktów, Mattias Ekstrom z Audi utrzymał pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej kierowców wyprzedzając Lucasa Auera o jeden punkt, natomiast trzeciego Rene Rasta o cztery punkty.

Image © Daimler

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE