Menu

Mercedes: Nie widzimy konieczności pozostania w wyścigach samochodowych

Paul di Resta / Mercedes

Decyzja Mercedesa o opuszczeniu Deutsche Tourenwagen Masters z końcem 2018 roku spowodowała duże zawirowania w tej serii. Ulrich Fritz, szef działu DTM w Stuttgarcie, który był obecny przy rozwoju i projekcie DTM od 1988 roku, wyjaśnił powody decyzji.

Powodem nie jest zmiana przepisów, chodzi tutaj o zmianę strategii, jaka nastąpiła w tej dziedzinie sportów motorowych - powiedział Fritz.

Dwa lata temu Mercedes AMG zdecydował się na nowy silnik o pojemności dwóch litrów, a premierę tego silnia opóźniono do sezonu 2019. Inni producenci oraz ITR zgodzili się wspólnie, aby wprowadzić te zmiany silnikowe dopiero w sezonie 2019. Fritz powiedział, że zmiana silnika nie ma wpływu na decyzję Mercedesa o wyjściu z serii.

Decyzja została podjęta, ponieważ nie możemy zgodzić się na nowe regulacje. Zainwestowaliśmy miliony w nowy rozwój i przygotowania do sezonu za dwa lata, jednakże ktoś zdecydował inaczej i zmienił decyzje na pięć miesięcy przed nowym sezonem. To nie jest sposób, w jaki chcemy traktować konkurencję, ani fanów, dlatego właśnie ogłosiliśmy to naprawdę wcześnie. Ta decyzja nie przyszła nam łatwo..

Czy Mercedes będzie obecny w samochodach turystycznych po 2018 roku, to się okaże.

To już trzy tygodnie, a zarząd zdecydował się skoncentrować na Formule 1 i Formule E. Oczywiście, wciąż mamy nasze programy GT w wyścigach z klientami i nie widzimy potrzeby startów w samochodach turystycznych w tym czasie.

Zapytany o przyszłość sześciu kierowców Mercedesa w DTM, Fritz dodał: Ludzie pytają o kierowców, ale są tylko jednymi ze stu pięćdziesięciu osób, z którymi pracujemy przy tym projekcie. Jeśli chodzi o nich, wchodzimy do Formuły E, a także mamy program motorsportu dla klientów. Także inne opcje mogą się pojawić w przyszłości.

Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE