Menu

Augusto Farfus z pole position do drugiego wyścigu DTM na torze Zandvoort Park

Augusto Farfus / BMW

Augusto Farfus z BMW wywalczył pierwszą lokatę startową do drugiego starcia w serii DTM na torze Zandvoort, pokonując Marco Wittmanna i Maxime Martina, którzy znaleźli się na drugiej i trzeciej lokacie.

Niedzielna sesja kwalifikacyjna bardzo dobrze rozpoczęła się dla Jamie'a Greena, który poprawił czas Timo Glocka z sobotnich kwalifikacji, wychodząc na prowadzenie z czasem 1:27.673, jednak bardzo szybko został wyprzedzony przez Augusto Farfusa, który odnotował rezultat w postaci 1:27.475.

Kwalifikacje ponownie okazały się bardzo dobre dla BMW, czego dowodem była druga i trzecia pozycja Marco Wittmanna i Maxime Martina, którzy znaleźli się za Brytyjczykiem ze stratami odpowiednio 0.141 i 0.167 sekundy. Na czwartym miejscu plasował się natomiast Jamie Green, a tuż za nim Timo Glock.

Podczas drugich przejazdów żaden z kierowców plasujących się w czołowej szóstce nie poprawił swojego okrążenia, co dało pierwsze pole startowe Augusto Farfusowi.

Bliski poprawy był jednak Timo Glock, który kwalifikacje zakończył ostatecznie na piątym miejscu. Niemiecki kierowca po rozpoczęciu pomiarowego okrążenia został przyblokowany przez Edoardo Mortarę z Mercedesa, przez co wszczęto postępowanie przez sędziów.

Lider klasyfikacji kierowców Rene Rast (1:27.832) zakończył drugą sesję kwalifikacyjną na szóstej pozycji, utrzymując za sobą Mike Rockenfellera (1:27.892) i Gary'ego Paffetta (1:27.926).

Czołową dziesiątkę uzupełnili natomiast Bruno Spengler (1:27.991) i Maro Engel (1:28.004).

Słabsze tempo zaprezentowali tymczasem Mattias Ekstrom i Lucas Auer, kierowcy walczący o mistrzowski tytuł z Rene Rastem. Kierowca Audi uplasował się finalnie na dwunastym miejscu, natomiast zawodnik Mercedesa był trzynasty.