Menu

Drugie w sezonie pole position dla Toma Blomqvista na Moscow Raceway

Tom Blomqvist / BMW

Zespół BMW wywalczył pierwszą linię na starcie do niedzielnego wyścigu DTM na Moscow Raceway. Najszybszym kierowcą kwalifikacji okazał się Tom Blomqvist, który odnotował 1:26.518. Niemniej jednak między pierwszą trójką różnice nie były duże, ponieważ drugi Bruno Spengler stracił do zwycięzcy sesji zaledwie 0.061s, a finiszując za nim Mattias Ekstrom był o 0.003s wolniejszy od Kanadyjczyka.

Jamie Green za przekroczenie białej linii na wyjeździe z alei serwisowej otrzymał reprymendę, już trzecią w tym sezonie, za co Brytyjczyk został ukarany przesunięciem o pięć pozycji na starcie. W kwalifikacjach był jedenasty, lecz do wyścigu wystartuje ostatecznie z szesnastego miejsca.

W początkowym etapie sesji prowadził duet Mercedesa - Robert Wickens i Gary Paffett - jednak już w połowie kwalifikacji na trzech pierwszych pozycjach figurowali kierowcy Audi.

Kiedy na zegarze zostało pięć minut do końca, zawodnicy rozpoczęli finałowe przejazdy. Paul di Resta, Bruno Spengler i Tom Blomqvist odnotowali największy awans, z czego Brytyjczyk wskoczył na pierwszą pozycję i wywalczył swoje drugie pole position w sezonie.

Za czołową trójką finiszowali Rene Rast i Paul di Resta. Timo Glock wywalczył szóste miejsce przed partnerami z zespołu BMW, Marco Wittmannem i Maxime Martinem.

Duval uzyskał dziewiąty czas dla Audi, a Gary Paffett był ostatecznie dziesiąty.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE