Menu

Nyck de Vries ewentualnym zastępcą Mike Rockenfellera w Moskwie

Nyck de Vries

Audi Sport zdecydował się na młodego Holendra Nycka De Vreisa jako zastępcę Mike Rockenfellera na tegoroczny rundę DTM, jaka odbędzie się w zbliżający weekend w Moskwie. Mistrz świata z 2013 roku być może nie będzie mógł wystąpić, ze względu na kontynuącję rehabilitacji po wypadku, do jakiego doszło na torze Norisring.

Rocenfeller doznał złamania śródstopia w lewej nodze po tym, jak wymykający się spod kontroli Mercedes AC63 AMG Gary'ego Paffeta uderzył z duża silą w jego Audi podczas nawrotu. Obaj kierowcy biorący udział w zderzeniu wyszli z aut o własnych silach, jednak Rockenfeller otrzymał pomoc pogotowia ratunkowego.

Kierowca Team Phoenix został poddany zabiegom fizjoterapeutycznym i miał specjalny bandaż, który może być użyty w bucie wyścigowym, co według przewidywać pozwoli mu konkurowanie w ten weekend.

Lubię ten tor i chce się ścigać za wszelką cenę, w przeciwnym razie ominie mnie walka o tytuł mistrzowski. Z tego typu bandażem, powinienem być w stanie poprawnie prowadzić auto, nie tylko chcę się ścigać, ale też chcę wygrać po raz trzeci - powiedział Rockenfeller.

Takie urazy na ogół potrzebują 6-8 tygodni leczenia i jeśli Rockenfeller nie będzie w stanie rywalizować w Moskwie, Nyck De Vries zastąpi go i poprowadzi Audi #99 .22-letni Holender wziął udział w testach młodych kierowców, jakie odbyły się w grudniu w Jerez.

Rockenfeller wygrał na rosyjskim torze w latach 2013 i 2015. Dieter Gass, szef zespołu Audi podkreśla fakt, że podczas weekendu każdy kierowca ma obowiązek stanąć na wysokości zadania.

To sprawia, że Rocky jest dla nas bardzo ważny, opony będą odgrywać tutaj kluczową rolę, większą niż na Lausitzring czy Norisring. W 2013 roku Mike wygrał w Moskwie, ponieważ użyliśmy taktyki z oponami. Uważam, że mamy pod tym względem doświadczenie - dodał.

Image © Formula 2 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE