Menu

Rockenfeller ze złamaniem śródstopia kończy rywalizację na Norisring

Mike Rockenfeller / Audi

Mike Rockenfeller z Audi doznał złamania śródstopia lewej stopy, po wypadku do jakiego doszło w drugim wyścigu DTM na torze Norisring.

Do zdarzenia doszło kilka chwil po wznowieniu rywalizacji, kiedy Gary Paffett na dojeździe do pierwszego zakrętu, po wewnętrznej, próbował wyprzedzić Jamie Greena, jednak delikatne zetknięcie obu aut spowodowało utratę przyczepności w Mercedesie Paffetta i uderzenie w bandę.

Mocne uderzenie w barierę Armco nie spowodowało jednak zatrzymania się Mercedesa, a dalsze przemieszczanie się auta do zakrętu numer jeden, gdzie doszło do mocnego uderzenia z Mike'm Rockenfellerem.

Obaj kierowcy natychmiast zostali zabrani do centrum medycznego, a następnie jako środek ostrożności, do szpitala w Norymberdze.

U Gary'ego Paffetta stwierdzono posiniaczenie ramienia, natomiast u kierowcy Audi złamanie śródstopia lewej stopy.

Cieszymy się, że nic poważnego nie spotkało Mike'a, jak również Gary'ego, w tym naprawdę okropnym wypadku - powiedział szef Audi Deter Gass.

To dowodzi raz jeszcze, jak wysokie są standardy bezpieczeństwa w DTM.

Następna runda serii DTM odbędzie się na torze Moscow Raceway za trzy tygodnie, jednak nie jest pewne, czy Mike Rockenfeller zdoła odzyskać pełnie sił do tego czasu.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE