Menu

Maxime Martin zwycięzcą niedzielnego wyścigu na Norisringu

Maxime Martin / BMW

Zwycięstwem Maxime Martina zakończył się niedzielny wyścig DTM na torze Norisring. Kolejne dwie pozycje na podium przypadły duetowi zespołu Mercedes.

Na początku wyścigu doszło jednak do kolizji w pierwszym zakręcie pomiędzy ówczesnym liderem, Robertem Wickensem a Rene Rastem. Na tor musiał wyjechać z tego powodu samochód bezpieczeństwa, a prowadzenie w rywalizacji objął Loic Duval, który jako jedyny nie odbył na tym etapie wyścigu pit stopu.

Po restarcie, Duval bronił się przed atakami podążającego za nim Lucasa Auera, jednak po lewej stronie zostało wystarczająco miejsca aby Maxime Martine mógł wyprzedzić rywali i wysunąć się na prowadzenie.

Auer stracił na moment kolejną lokatę na rzecz Bruno Spenglera, jednak w samochodzie Kanadyjczyka doszło do przebicia opony i musiał zwolnić.

W dalszej części rywalizacji pojawiła się czerwona flaga po groźnie wyglądającym wypadku Garry'ego Paffetta, który jadąc koło w koło z Jamiem Greenem uderzył z impetem kilkukrotnie przodem i tyłem auta w bandy i zderzył się przy tym z Mikem Rockenfellerem.

Na szczęście obu zawodnikom nic się nie stało i byli w stanie opuścić samochody o własnych siłach, lecz zostali przetransportowani do pobliskiego szpitala.

Porozrzucane części na torze i naprawa bariery Armco sprawiły, że wyścig został zatrzymany na 35 minut.

Rywalizacja została wznowiona za samochodem bezpieczeństwa, który utrzymał się na torze tylko przez jedno okrążenie.

Po tym Auer przystąpił do ataku na lidera wyścigu, Maxime Martine'a, lecz nie zdołał odebrać mu prowadzenia, a metę przekroczył ze stratą 2.9s do kierowcy BMW.

Walkę o najniższy stopień podium stoczyli Marco Wittmann, Mattias Ekstrom i Edoardo Mortara, ale ostatecznie to Włoch zdobył trzecie miejsce.

Na przedostatnim okrążeniu Wittmann lepiej wyjechał z nawrotu obierając zewnętrzną stronę, jednak musiał odpuścić w kolejnych zakrętach. Wykorzystał to Ektrom, który w finałowym nawrocie znalazł się na trzeciej pozycji.

Wittmann spróbował kolejnego ataku, ale wypchnął Ekstroma zbyt szeroko, co wykorzystał Mortara i awansował na trzecie miejsce. Estrom był ostatecznie czwarty, a Wittmann piąty.

Paul di Resta zaliczył spokojny finisz na szóstej pozycji przed Augusto Farfusem i Jamiem Greenem.

Tom Blomqvist po słabym starcie spadł na dziewiąte miejsce, a czołową dziesiątkę uzupełnił Timo Glock.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE