Menu

Rockenfeller i Paffett zabrani do szpitala po ciężkim wypadku w drugim wyścigu na Norisring

Mike Rockenfeller / Audi

Mike Rockenfeller i Gary Paffett zostali zabrani do szpitala, po ciężkim wypadku, do jakiego doszło podczas drugiego wyścigu DTM na ulicznym torze Norisring.

Walczący w środku stawki Gary Paffett, podjął się próby wyprzedzania jadącego przed nim Jamie Greene'a z Audi, jednak podczas dojazdu do pierwszego zakrętu obaj kierowcy zetknęli się ze sobą, co spowodowało utratę przyczepności w samochodzie Brytyjczyka i mocne uderzenie w wewnętrzną bandę ulicznego obiektu.

Kierowca Mercedesa kilkukrotnie zetknął się z bandą, tracąc przód oraz tył auta i z dużą prędkością sunął w linii prostej do pierwszego zakrętu, gdzie z impetem uderzył w bok skręcającego w tym momencie Mike Rockenfellera.

Obaj kierowcy znaleźli się natychmiast poza torem i byli w stanie o własnych siłach opuścić swoje samochody, jednak natychmiast trafili do centrum medycznego na torze.

Zespół Mercedes, po całym incydencie przyznał, że Brytyjczyk narzekał na ból ramienia i został przetransportowany do szpitala, podobnie jak Rockenfeller, który unikał obciążania lewej stopy i również trafił do medycznej placówki w Norymbergi.


Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE