Menu

Bruno Spengler zwycięża w pierwszym wyścigu DTM na torze Norisring

Bruno Spengler / BMW

Bruno Spengler z BMW zwyciężył w pierwszym wyścigu DTM na ulicznym torze Norisring, pokonując swojego zespołowego kolegę Maxime'a Martina i Mattiasa Ekstroma, który uzupełnił pierwszą trójkę.

Po sześćdziesięciu jeden okrążeniach Kanadyjczyk okazał się najlepszym kierowcą na torze w Norymbergii i minął linię mety z przewagą ponad czterech sekund nad Maximem Martinem oraz Mattiasem Ekstromem z Audi, który do poprzedzającego go kierowcy BMW stracił zaledwie 0.391 sekundy.

Kanadyjczyk przewagę nad swoimi rywalami wypracował sobie już na starcie, wyprzedzając Martina, a następnie Rasta, nad którym z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę.

Dla BMW i Bruno Spenglera zwycięstwo w sobotniej rywalizacji jest historycznym osiągnięciem; marka z Monachium od dwudziestu pięciu lat nie wygrała w serii DTM na ulicznym obiekcie, a Kanadyjczyk ostatni raz na najwyższym stopniu podium stał cztery lata temu w wyścigu na torze w Spielberg.

Ciężko walczyłem i nigdy się nie poddaje - powiedział Spengler po zakończonej rywalizacji. Oczywiście bardzo się cieszę, ponieważ jest to wielki sukces. Samochód sprawował się świetnie, zarówno w deszczu, jak i w suchych warunkach.

Czwarta lokata finalnie należała do Marco Wittmanna, dla którego był to domowy wyścig. Niemiecki kierowca utrzymał za sobą Timo Glocka oraz Toma Blomqvista z BMW, jednak jego przewaga zamknęła się jedynie w dwóch sekundach nad swoimi zespołowymi kolegami.

Na siódmej pozycji linię mety minął natomiast Jamie Green z Audi przed Edoardo Mortarą z Mercedesa oraz Nico Mullerem. Czołową dziesiątkę zamknął Gary Paffett broniąc się przed Paulem di Restą i Rene Rastem, którzy znaleźli się za Brytyjczykiem ze stratą odpowiednio 0.279 i 0.371 sekundy.

Ekstrom na prowadzeniu w klasyfikacji kierowców

Dobra postawa Mattiasa Ekstroma i trzecia lokata zaowocowała awansem w klasyfikacji kierowców na pierwszą pozycję z 77 punktami na koncie. Szwed wyprzedza o pięć punktów Rene Rasta oraz o sześć punktów Jamie Greena, który plasuje się na trzecim miejscu.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE