Menu

Maxime Martin zdobywcą pierwszego pola startowego do sobotniego starcia na Norisring

Maxime Martin / BMW

Maxime Martin wywalczył pole position do pierwszego wyścigu DTM na ulicznym torze Norisring w Norymbergii.

Kierowca BMW bardzo dobrze wykorzystał ostatnie okrążenie i minął linię mety z przewagą 0.005 sekundy nad Rene Rastem, który spadł ostatecznie na drugą lokatę.

Bardzo dobrym tempem podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej popisywał się Lucas Auer, który po pierwszych przejazdach notował pierwszy czas, jednak jeszcze szybsze okrążenie pokonał Tom Blomqvist, który znalazł się przed kierowcą Mercedesa.

Zawodnik BMW nie utrzymał jednak pierwszej lokaty, a to za sprawą Bruno Spenglera, a następnie Rene Rasta, którzy znaleźli się na dwóch pierwszych pozycjach z czasami odpowiednio 47.493 i 47.477 sekundy.

Ostatecznie jednak to kierowca BMW Maxime Martin cieszył się z najlepszego czasu okrążenia - 47.472 sekundy - co dało mu finalnie pierwszą lokatę startową tuż przed wspomnianymi Rastem i Spenglerem, którzy uplasowali się w pierwszej trójce.

Tom Blomqvist ostatecznie znalazł się na czwartej lokacie i utrzymał za sobą Lucasa Auera, który na drugim zestawie nowych opon zdołał poprawić swój rezultat na 47.584, jednak dało mu to jedynie piątą lokatę.

Na szóstej pozycji pierwszą sesję kwalifikacyjną zakończył Mattias Ekstrom (47.629) z Audi, tuż przed Marco Wittmannem (47.676) z BMW, dla którego runda na torze Norisring to domowe starcie.

Ósmy finalnie był Timo Glock, natomiast czołową dziesiątkę zamknęli dwaj kierowcy Audi - Jamie Green z czasem 47.714 i Nico Muller (47.718).

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE