Menu

Rene Rast wygrywa kwalifikacje do niedzielnego wyścigu DTM

Rene Rast / Audi

Kierowca Audi Sport Rene Rast już po raz drugi w ten weekend wygrywa kwalifikacje i do niedzielnego wyścigu wystartuje z pierwszej linii wyprzedzając Marco Wittmanna z zespołu BMW oraz kolegę zespołowego Mattiasa Ekströma.

Kwalifikacje rozpoczęły się bardzo spokojnie. Przez pierwsze trzy okrążenia kierowcy rozgrzewali bardziej opony niż walczyli o czas, a było to spowodowane niższą temperaturą powietrza i asfaltu, jaka panowała na torze Hungaroring.

Dopiero w czwartych przejazdach zawodnicy zaczęli uzyskiwać czasy zbliżone do wczorajszych kwalifikacji około 1 minuty i 35 sekund - zwycięzca wczorajszego wyścigu Paul Di Resta był pierwszym, który uzyskał taki właśnie czas.

Okrążenie później sytuacja na czele stawki zmieniała się prawie po każdym minięciu linii mety. Timo Glock uzyskał czas 1:35.236 aczkolwiek był na pierwszym miejscu zaledwie kilkanaście sekund, gdyż to Anglik Jamie Green odnotował czas od niego lepszy o prawie dwie dziesiąte sekundy.

W połowie kwalifikacji, jak już zawodnicy zjeżdżali do boksów po świeże opony i poprawki ustawień auta, jako jednym z ostatnich na torze był Mike Rockenfeller i to on uzyskał czas 1:35,018.

Każdy z zawodników stojących w boksach czekał na końcówkę kwalifikacji i na pięć minut przed końcem każdy z nich pojawił się ponownie na torze z kompletem świeżych opon licząc na jeden idealny przejazd.

Jako pierwszy barierę poniżej 1:35 przełamał Marco Wittmann uzyskując 1:34,803 i przez dłuższy czas był na pierwszym miejscu, aczkolwiek podobną strategię do wczorajszej miał Rene Rast i to on dosłownie na kilka sekund przed końcem czasu minął linię mety uzyskując czas lepszy od kierowcy BMW o prawie jedną dziesiątą.

Mattias Ekström uzyskał trzeci czas tuż przed Nico Mullerem i to byli ostatni kierowcy w czołówce, którzy zeszli poniżej 1:35.

Mike Rockenfeller był piąty przed kolegą z zespołu Jamiem Greenem. Najlepszy z kierowców Mercedesa Lucas Auer był siódmy wyprzedzając Timo Glocka i Augusto Farfusa. Dziesiątą pozycję startową zdobył Tom Blomqvist tracąc do pierwszego pola startowego aż pół sekundy.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE