Menu

Rene Rast z pierwszego pola do sobotniego wyścigu na torze Hungaroring

Rene Rast / Audi

Rene Rast z Audi wywalczył pole position do pierwszego wyścigu DTM na torze Hungaroring, pokonując w najbliższej rywalizacji Jamie Greena i Mattiasa Ekstroma, którzy uplasowali się odpowiednio na drugiej i trzeciej lokacie.

Podczas pierwszych kwalifikacji do sobotniego wyścigu na torze Hungaroring położonego niedaleko Budapesztu zdecydowanie dominowali kierowcy z Audi Sport.

Jako jeden z pierwszych na torze pojawił się Jamie Green, który po dogrzaniu opon podczas czwartego okrążenia uzyskał czas 1:34.818, co pozwoliło mu wyjść na prowadzenie, a zaraz za nim plasowali się wszyscy kierowcy Audi uzyskując niewiele gorsze czasy.

Mattias Ekstrom był tym kierowca, który miał szanse na poprawienie rezultatu okrążenia Anglika, jednakże w trzeciej sekcji toru popełnił drobny błąd i ostatecznie nie udało mu się uzyskać lepszego czasu.

Czas Greena był nie do pobici i, nikt oprócz niego samego nie był w stanie zejść poniżej 1:35 na okrążeniu. Wydawało się, że już do końca żadnemu z kierowców nie uda się uzyskać lepszego rezultatu.

W połowie kwalifikacji wszyscy kierowcy zjechali na boksów w celu wymiany opon i zmian ustawień samochodów. Większość z nich pozostała bardzo długo w boksach licząc na jedno szybkie okrążenie.

Na cztery minuty przed końcem kwalifikacji na torze znajdowali się już wszyscy kierowcy, a jako jeden z ostatnich na pętli pod Budapesztem pojawił się Jamie Green i po pierwszym okrążeniu na dobrze rozgrzanych oponach rozpoczął ostatnie okrążenie pomiarowe, aczkolwiek nie poprawił swojego czasu.

Za Greenem jechał Rene Rast także z zespołu Audi Sport i w pierwszych sektorach odnotowywał lepsze międzyczasy niż Anglik i ostatecznie minął punkt pomiaru uzyskując czas 1:34.742, co pozwoliło mu wskoczyć na pierwszą lokatę.

Walki o pierwszą lokatę startową nie zamknął natomiast Green, który rozpoczął ostatecznie okrążenie pomiarowe, jednak ze stratą 0.076 sekundy uplasował się na drugim miejscu.

Mattias Ekstrom był trzeci ze strata prawie pół sekundy do lidera, a zaraz za nim znalazł się Szwajcar Nico Muller przed Mike'm Rockenfellerem.

Augusto Farfus był najszybszym kierowcą ze stajni BMW i zajął szóstą pozycję startową, wyprzedzając Loica Duvala z Audi Sport i dwóch kierowców Mercedesa Lucasa Auera i Gary Paffetta.

Dziesiątkę zamknął anglik Tom Blomqvist jeżdżący dla BMW.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE