Menu

Marco Wittmann: Nadal mamy mnóstwo pracy do zrobienia

Marco Wittmann / BMW

BMW Motorsport przetrwał trudny weekend w Lausitzring, gdzie bawarskie samochody odstawały od innych, osiągając słabe wyniki i tracąc grunt pod względem rywali w mistrzostwach.

Marco Wittmann w sobotnim wyścigu uplasował się zaledwie na trzynastym miejscu, co dało spadek podczas wyścigu o dwie pozycje w stosunku do pola startowego.

Mistrz był zadowolony z wyniku, ale jest świadomy, że obecne tempo nie wystarczy, aby obronić swój tytuł: Jestem całkiem zadowolony z wyniku. Zrobiliśmy co w naszej mocy. Miałem dobre tempo, niemniej jednak Auer w swoim Mercedesie C63 AMG był dosłownie niewiarygodny. To tylko oznacza, że mamy mnóstwo pracy.

Można powiedzieć, ze sobotni występ zespołu BMW uratował Maxime Martin zdobywając w kwalifikacjach trzeci czas, a podczas wyścigu uplasował się zaraz za podium na czwartej pozycji.

Niedzielny występ nie był bardziej szczęśliwy dla mistrza świata, w kwalifikacjach osiągnął zaledwie dziesiąty czas, a w wyścigu udało mu się odrobić tylko jedną pozycję, tym samym kończąc na dziewiątym miejscu. Trochę lepszym wynikiem mógł pochwalić się kolega z zespołu Maxime Martin, który finiszował na ósmym miejscu, a pozostali kierowcy BMW byli poza dziesiątka.

Do końca nie wiemy, co było przyczyna naszych niepowodzeń w ubiegły weekend - dodał kierowca BMW. Wiem, że na chwilę obecną ciężko jest mówić o obronie mojego tytułu, ale wszyscy pracujemy, jak możemy i każdy robi wszystko, aby poprawić rezultat.

BMW Motorsport obecnie zajmuje ostatnią pozycję wśród konstruktorów mając zaledwie 64 punkty i traci do Audi aż 113 punktów, a do Mercedesa 123 punkty.

Dyrektor sportowy Jens Marquardt przyznaje, ze zespół ma wiele do zrobienia.

Wyścig w niedziele na Lausitzring również był dla nas bardzo trudny. Oczywiście ciężko się zadowolić pozycjami P8 i P9, bo to nie rezultat na jaki liczyliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, nie wybraliśmy agresywnej taktyki w przeciwieństwie do Audi. Można było zauważyć, że ich taktyka opłaciła się podwójnie. To po prostu nie był nasz weekend - powiedział Marquardt.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE