Menu

Wickens najszybszy w zaciętych kwalifikacjach do wyścigu 2. w Lausitz

Robert Wickens

Kanadyjczyk był szybszy jedynie o 0,029 sekundy od Toma Blomqvista, który uzupełni pierwszy rząd do drugiego wyścigu DTM na torze Lausitzring. Trzeci był Jamie Green, którego od reprezentanta BMW dzieliło tylko 0,003 sekundy.

Kierowcy pierwsze pomiarowe okrążenia wykorzystali na dogrzanie opon. Za sprawą tego czasy z minuty na minutę ulegały znacznej poprawie. Dopiero w połowie kwalifikacji Maxime Martin utrzymał się na pierwszej pozycji przez dłuższą chwilę. Umożliwił mu to rezultat 1:16,379. Czołowe wyniki notowali również Gary Paffet, Nico Muller czy Marco Wittmann.

Na dziesięć minut przed końcem sesji kwalifikacyjnej wszyscy kierowcy zjechali do alei serwisowej na wymianę opon oraz przeanalizowanie swoich pomiarowych okrążeń, w celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów w finałowych minutach sesji.

Dopiero sześć minut przed wywieszeniem flagi w szachownicę większość zawodników wyjechała na tor. Mattias Ekstrom trochę wcześniej opuścił swój boks, ale podobnie jak w pierwszym przejeździe, wykorzystał swoje pierwsze pomiarowe okrążenie na dogrzanie opon. Szwed dopiero na trzecim zanotował rekord w pierwszym sektorze, ale ostatecznie nie pozwoliło mu to na poprawę pozycji.

Zmiany na pozycjach rozpoczęły się w ostatniej minucie, gdy Rene Rast z siedemnastego miejsca awansował na trzecie. Tom Blomqvist poprawił minimalnie wynik Martina i znalazł się na pierwszym miejscu. 23-latek ostatecznie jednak stracił tą pozycję na rzecz Roberta Wickensa. Różnice pomiędzy kierowcami były na tyle niewielkie, że o pozycjach decydowały detale.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE