Menu

Lucas Auer zwycięzcą sobotniego wyścigu na torze Lausitzring

Lucas Auer / Mercedes

Prowadzący w klasyfikacji serii DTM, Lucas Auer (Mercedes-AMG Motorsport BWT), odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu na torze Lausitzring.

Po starcie z pole position Auer obronił pierwszą pozycję i rozpoczął powiększać przewagę nad resztą stawki.

Seria pit stopów nie przyniosła zmian na prowadzeniu - Auer utrzymał się przed Robertem Wickensem (Mercedes). Różnica pomiędzy prowadzącą dwójką zmniejszała się z okrążenia na okrążenie, jednak ostatecznie Auer odniósł pewne zwycięstwo, 3.613s przed Wickensem.

Niemniej jednak w początkowej fazie wyścigu Wickens stracił drugą lokatę na rzecz Maxime Martina, ale taki układ utrzymywał się tylko do momentu pit stopu. Kierowca BMW zjechał okrążenie później niż Wickens, co okazało się korzystną strategią dla tego drugiego.

Martine dojechał do mety na czwartej lokacie, zostając wyprzedzonym przez Rene Rasta, który swój postój odbył siedem okrążeń później i w ten oto sposób miał do dyspozycji świeższe opony. Rast stanął na najniższym stopniu podium.

W końcowej fazie wyścigu Martine musiał bronić się przed Mikem Rockenfellerem, ale aż do mety kierowcy Audi nie udało się wyprzedzić rywala. Ostateczna różnica między nimi wyniosła 0.150s.

Gary Paffett, podobnie jak Rockenfeller, odnotował wczesny pit stop i zmagania zakończył na szóstej pozycji.

Edoardo Mortara jako ostatni kierowca odbył postój. Na zimnych oponach tempo Włocha nie było imponujące, w przeciwieństwie do końcowej fazy wyścigu, która w wykonaniu Mortary okazała się mocna i po wyprzedzeniu Mattiasa Ekstroma, metę przekroczył na siódmej lokacie.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Maro Engel i Jamie Green, który do wyścigu ruszał z ostatniej pozycji. Brytyjczyk w sesji kwalifikacyjnej był dwunasty, lecz został zdyskwalifikowany za użycie opon jego partnera zespołowego, Rene Rasta.

Nie był to udany wyścig dla Timo Glocka, który przed zjazdem na pit stop utrzymywał się na piątej pozycji, lecz popełnił błąd i wyjechał zbyt szeroko po zmianie opon, co kosztowało go utratę kilku pozycji i ostatecznie finiszował na jedenastym miejscu.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE