Menu

Lucas Auer z pole position do pierwszego wyścigu DTM na Lausitzring

Lucas Auer / Mercedes

Lucas Auer z zespołu Mercedes-AMG Motorsport BWT wywalczył pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu DTM na torze Lausitzring.

Początek sesji kwalifikacyjnej na niemieckim obiekcie należal do Rene Rasta z Audi, który plasował się na pierwszej lokacie z przewagą jednej dziesiątej sekundy nad Lucasem Aurem.

Drugie przejazdy pokazały jednak, że to Mercedes ma lepsze tempo na obiekcie Lausitzring, co udowodnił pod koniec drugiej części kwalifikacji Robert Wickens, który wskoczył na czoło sesji z czasem 1:16.298, jednak ostatnie słowo finalnie należało do Auera, który wyprzedził Kanadyjczyka o 0.105 sekundy i z czasem 1:16.193 zdobył swoje drugie pole position w obecnym sezonie wyścigowym.

Trzecia lokata ostatecznie należał do Maxime Martina, który w ostatnich sekundach kwalifikacji, rozpoczął swoje szybkie okrążenie pomiarowe i wyprzedził Rene Rasta o zaledwie 0.016 sekundy, tracąc do lidera kwalifikacji 0.211 sekundy.

Czołową piątkę uzupełnił Timo Glock, który prezentował bardzo dobre tempo, podczas pierwszej rundy na torze Hockenheimring, wyprzedzając Toma Blomqvista o jedyne 0.049 sekundy.

Siódmy ostatecznie był Nico Muller (1:16.484), przed Mikem Rockenfellerem (1:16.506), oraz dwoma kierowcami Mercedesa - Gary Paffettem (1:16.510) i Edoardo Mortarą (1:16.542).

Warto dodać, że cała stawka kierowców znalazł się w jednej sekundzie, po stracie osiemnastego Bruno Spenglera - 0.904 sekundy do pierwszego Lucasa Auera.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE