Menu

Lucas Auer z pole position do pierwszego wyścigu sezonu DTM na torze Hockenheimring

Lucas Auer / Mercedes

Lucas Auer z Mercedesa wywalczył pole position do pierwszego wyścigu sezonu 2017 serii DTM na torze Hockenheimring, pokonując w najbliższej rywalizacji Gary'ego Paffetta i Edoardo Mortartę, którzy uplasowali się na drugiej i trzeciej lokacie.

Pierwsza połowa sesji kwalifikacyjnej należała tymczasem do Paffetta, jednak na minutę przed końcem bardzo dobrym okrążeniem popisał się Lucas Auer, który już w dwóch pierwszych treningach prezentował bardzo dobre tempo.

Kierowca Mercedesa swoje najszybsze okrążenie na niemieckim obiekcie pokonał w czasie 1:30.849, co pozwoliło wyprzedzić drugiego w zestawieniu Gary'ego Paffetta o 0.193 sekundy oraz trzeciego Edoardo Mortarę, który odnotował stratę 0.271 sekundy.

Dobrym okrążeniem pod koniec sesji popisał się także Timo Glock z BMW. Niemiecki kierowca po rekordzie osobistym w pierwszym sektorze i rekordzie ogólnym w drugim, plasował się na prowizorycznym pole position z przewagą niecałej 0.1 sekundy, jednak błąd na wyjściu z przedostatniego zakrętu kosztował go stratę 0.4 sekundy, co zakończyło się czwartą lokatą.

Czołową piątkę uzupełnił drugi z kierowców BMW Maxime Martin, który swoje najszybsze okrążenie również pokonał pod koniec sesji, mijając linię na prostej startowej z czasem 1:31.247, utrzymując za sobą kolejnych dwóch kierowców Mercedesa - Paula di Restę i Maro Engela.

Najszybszym kierowcą Audi okazał się tymczasem Nico Muller, który zakończył kwalifikacje na ósmej lokacie z czasem 1:31.490 i stratą 0.641 sekundy, wyprzedzając ostatecznie Tom Blomqvista z BMW i Roberta Wickenca z Mercedesa, którzy zamknęli czołową dziesiątkę.

Pierwsze kwalifikacje sezonu okazały się nie zbyt udane dla broniącego mistrzowskiego tytułu Marco Wittmanna, który odnotował dopiero jedenasty czas i stratę 0.813 sekundy do najszybszego Auera, choć tuż za nim znalazły się takie nazwiska jak Green, Spengler, Rast, Farfus, Rockenfeller, Ekstrom i Duval, który uplasował się na osiemnastej lokacie.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE