Menu

BMW z trzema zespołami w DTM podczas sezonu 2017

Bruno Spengler / BMW

BMW tuż przed startem sezonu 2017 serii DTM zdecydowało się uruchomić trzeci zespół RMR, który będzie rywalizował u boku wcześniej potwierdzonych ekip RMG i RMB.

Oficjalny skład kierowców BMW w serii Deutsche Tourenwagen Masters został opublikowany już w grudniu, a w zespole znaleźli się następujący kierowcy Marco Wittmann, Bruno Spengler, Timo Glock, Tom Blomqvist, Augusto Farfus i Maxime Martin, którzy mieli rywalizować w dwóch grupach.

W zespole RMG znalazł się broniący tytułu mistrzowskiego Marco Wittmann a wraz z nim byli Timo Glock i Augusto Farfus. Drugi zespół to RMB w składzie Bruno Spengler, Maxime Matrin i Tom Blomqvist.

Bawarski producent, postanowił jednak zreorganizować swoją działalność i stworzył nowy hybrydowy zespół o nazwie RMR a jego kierowcami będą Timo Glock i Tom Blomqvist.

Zespoły RMG i RBM będą się dzielić nowymi BMW M4 DTM i to będzie zupełnie nowy rodzaj współpracy zespołowej, będą też współpracować z RMR i wspierać Timo Glocka oraz Toma Blomqvista - powiedział dyrektor BMW Motorsport, Jens Marquardt.

Faktem jest, że każdy zespół i każdy kierowca będzie traktowany na tej samej zasadzie i pozostaje bardzo ważną częścią filozofii DTM.

W tym tygodniu zespoły zebrały się na torze Hockenheimring w celu przeprowadzenia ostatnich przedsezonowych testów zbiorowych.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE