Menu

Trzy pary w Mercedesie podczas sezonu DTM

Edoardo Mortara / Mercedes

Trzy pary w Mercedesie podczas sezonu DTM

Trzema parami kierowców, będzie dysponował zespół HWA, podczas tegorocznej rywalizacji w serii DTM, poinformował Mercedes AMG.

Mimo, że zespół HWA będzie miał pod opieką wszystkie sześć samochodów, które będą rywalizować w serii DTM pod ich banderą, postanowiono połączyć kierowców w pary. Dla ekipy Mercedes-AMG Motorsport / Mercedes Me rywalizować będą Gary Paffett i Robert Wickens, dla Mercedes-AMG Motorsport / SILBERPFEIL Energy Maro Enel i Paul di Resta, natomiast dla Mercedes-AMG / BWT Edoardo Mortara i Lucas Auer.

Pracując razem w zespole, relacje z bezpośrednim partnerem z zespołu są zwykle nieco intensywniejsze. Na szczęście mamy dobrze pasującą grupę kierowców. Mamy trzy silne drużyny i wszyscy potrafią wywalczyć zespołowy tytuł - powiedział Ulrich Fritz, szef Mercedesa AMG Moorsport w serii DTM.

Nowy sezon DTM przyniósł nowe regulacje oraz nowe ogumienie, które zostało sprawdzone podczas dwóch przedsezonowych testów na torze w Portimalo i Vallelunga.

Przed kierowcami niemieckiej serii wyścigowej ostatni wspólny test, który odbędzie się na torze Hockenheimring w przyszłym tygodniu.

Składy kierowców Mercedesa na sezon 2017:

Team Mercedes-AMG Motorsport / Mercedes Me

  • Gary Paffett
  • Robert Wickens

Team Mercedes-AMG Motorsport / SILBERPFEIL Energy

  • Paul Di Resta
  • Maro Engel

Team Mercedes-AMG Motorsport BWT

  • Lucas Auer
  • Edoardo Mortara
Image © Daimler

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE