Menu

Nowa era - Gerhard Berger na czele DTM

Gerhard Berger

Niezwykle utalentowany kierowca Formuły 1, zwycięzca 10 wyścigów w swojej karierze, 48 razy na podium, były dyrektor BMW Motorsport i współwłaściciel zespołu F1, Gerhard Berger oficjalnie przejmuje stanowisko założyciela DTM -Hansa Wernera Auftechta, który przez trzydzieści lat pełnił funkcje przewodniczącego tej serii.

Berger oczekuje wielu wyzwań w swojej nowej roli, jaką będzie pełnił w DTM.

Zaczynałem swoją karierę w wyścigach samochodowych i zawsze ze skupieniem śledziłem serię DTM. To bardzo wysoka klasa sportu, z własnymi przepisami, silnymi producentami aut, dużą ilością bardzo ważnych i liczących się w świecie sponsorów, ważnymi partnerami międzynarodowymi i bardzo wielką ilością fanów. Jest to dobry punkt wyjściowy z dużym potencjałem na przyszłość - powiedział Gerhard Berger.

Pierwsze zadanie, nad którym będę się skupiał w najbliższych tygodniach, to uzyskać większy wgląd w szczegóły przy wsparciu ze strony moich kolegów, a następnie skupimy się nad strategią podstaw do tworzenia nowej przyszłości. Robiąc to, rozważać będziemy dalszy rozwój naszych międzynarodowych partnerstw, także w odniesieniu do nowych producentów samochodów - dodał.

Jako kierowca F1 ukończył 210 wyścigów, startował w barwach zespołów Benetton, BMW, Ferrari oraz Honda McLaren w latach 1984-1997. Po odejściu z Formuły 1 wrócił do świata sportów motorowych, gdzie w latach 1998-2003 był dyrektorem BMW, a następnie od 2006 do 2008 był współwłaścicielem ekipy Toro Rosso. W tym samym czasie kontynuował karierę poza torem jako właściciel firmy z Tyrolu, która koncentruje się na budowie pojazdów i logistyce.

Cieszymy się, że mamy takiego człowieka na czele jak Gerhard Berger - przyznał dyrektor naczelny ITR Florian Zitzlsperger.

Ze względu na swoje wyjątkowe doświadczenie w wyścigach samochodowych i jako przedsiębiorca, jest on idealnym następcą Hansa Wernera Aufrechta, który miał bardzo duży wkład w planowanie i zwiększanie popularności DTM.

Seria ta nie była by tak ważna gdyby nie Hans Werner i cała jego praca oraz poświecenie, jakie włożył w ten projekt zasługuje na maksymalna ocenę i wdzięczność.

Zmiana na czele DTM stanowi cześć kompleksowej strategii mającej na celu dalsze rozwijanie serii samochodów turystycznych. Strategia ma być realizowana stopniowo w od tego roku.

Ostatnio ogłoszono największą w historii modyfikację przepisów technicznych i skupiono się na większej mocy, mniejszym docisku i miękkich oponach na suchą nawierzchnię, a wszystko po to by urozmaicić wyścigi.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE