Menu

Pozytywne odczucia konstruktorów po testach DTM na torze Vallelunga

Nico Muller / Audi

Zespoły DTM spędziły trzy dni na włoskim torze Vallelunga w pierwszych oficjalnych przedsezonowych testach z autami specyfikacji 2017.

Mattias Ekstrom oraz Jamie Green byli kierowcami zespołu Audi Sport, którzy jako pierwsi mieli okazję przetestować na torze nowe auto i nowe opony przygotowane przez firmę Hankook na nowy sezon.

Szwed, jako pierwszy zasiadł za kierownicą modelu Audi RS 5 DTM i przejechał 760 kilometrów.

Wypróbowaliśmy wiele różnych rzeczy, długie przejazdy, krótkie przejazdy kwalifikacyjne, symulacje ustawień różnych wariantów oprogramowania. Nowe samochody DTM są zdecydowanie bardziej wymagające pod względem umiejętności, jakie posiada kierowca i znalezienie kompromisu ustawień na nowych miękkich oponach i aerodynamiki będzie dużym wyzwaniem dla całego zespołu - powiedział Ekstrom.

Anglik siedział za kierownicą drugiego dnia testów i podobnie, jak jego kolega, przejechał podobną ilość kilometrów, symulując inne ustawienia niż Szwed.

Dieter Gass, szef Audi Sport nie krył dużego zadowolenia z pozytywnych informacji, jakie przyniosły testy.

Ważne było dla nas, aby wprowadzić końcowe zmiany w aucie nowej specyfikacji, i bardzo się cieszymy z tych trzech dni, które pozwoliły na optymalizacje ustawień i dopięcie wszystkiego do końca. Warunki na torze Vallelunga były wręcz idealne i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego celu - powiedział Gass.

Mercedes AMG podczas testów miał do dyspozycji trzech kierowców, Roberta Wickensa, Gary'ego Paffetta oraz Edoardo Mortarę i każdy z nich mógł testować nowego Mercedesa C 63 DTM.

Mercedes głownie koncentrował się nad nowymi oponami, które szybciej się zużywają, jednocześnie dając lepsza przyczepność.

To była ciężka praca z nowym ogumieniem, ale udało nam się zebrać mnóstwo pozytywnych informacji, które na pewno zaowocują w przyszłości. Zrobienie ponad 200 okrążeń było dla mnie czymś niesamowitym, czego na co dzień się nie robi - powiedział Paffett.

Ullrich Fritz, szef Mercedes AMG do spraw DTM dodał: Ciężka praca całego zespołu się opłaciła i do tej pory udało się zebrać bardzo dużą ilość przydatnych informacji. Te trzy dni testów wpłynęły pozytywnie na to, co robimy i wiemy, że obieramy dobry kierunek. Oczywiście, jesteśmy wciąż daleko od doskonałości i wciąż czeka nas dużo pracy przed oficjalnym otwarciem sezonu.

BMW Motorsport na tor zabrało ze sobą Maxime Martina oraz Toma Blomqvista i każdy z kierowców miał półtora dnia jazdy. Tematem przewodnim testów było sprawdzenie jak nowe BMW M4 DTM odnosi się do przepisów zmian konstrukcyjnych, jakie zostały wprowadzone na ten rok. Firma zapowiedziała dokonanie małych zmian przed następnymi testami, jakie maja odbyć się na torze Hockenheimring pomiędzy trzecim a szóstym kwietnia.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE