Menu

Duval i Rast kierowcami Audi w sezonie 2017 serii DTM

Loic Duval i Rene Rast / Audi

Loic Duval i Rene Rast dołączyli do zespołu Audi na przyszłoroczne zmagania w serii DTM, które wystartują z początkiem maja przyszłego roku.

Francuz i Niemiec dołączyli oficjalnie do Mattiasa Ekstroma, Jamie Greena, Nico Mullera oraz Mike Rockenfellera, którzy będą bronili barw ekipy.

Duval do końca obecnego sezonu rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, zwyciężając w 24 godzinnym wyścigu Le Mans w 2013 roku oraz prezentując bardzo dobre tempo wraz ze swoimi dotychczasowymi partnerami.

Rene Rast tymczasem ścigał się w wyścigach GT oraz wziął udział w dwóch wyścigach serii DTM w zastępstwie Mattiasa Ekstroma, gdy ten walczył o mistrzowski tytuł w Mistrzostwach Świata Rallycross'u. Niemiecki kierowca zaprezentował jednak wysoki poziom zdobywając w ostatecznej klasyfikacji kierowców osiem punktów.

Jesteśmy szczęśliwi, że nasz skład kierowców na nowy sezon DTM jest już kompletny - powiedział Dieter Gass, szef DTM w Audi Sport.

Wraz z Mattiasem i Mikem, posiadamy na pokładzie dwóch mistrzów DTM, którzy w moim mniemaniu będą jednymi z faworytów w przyszłym roku, nie tylko ze względu na nowe przepisy i opony. Jamie, bez wątpienia, jest jednym z najsilniejszych kierowców w DTM, natomiast Nico przekonał nas swoimi konsekwentnie dobrymi występami i swoim pierwszym zwycięstwem w poprzednim sezonie DTM. Nie tylko pokazał dobre tempo w finale na torze Hockenheimring, Rene zaprezentował także, że może walczyć na czołowych lokatach w DTM, a Loic to jeden z najlepszych kierowców z programu Le Mans.

Jestem przekonany, że jesteśmy bardzo wysoko, jeśli chodzi o skład naszego zespołu na sezon 2017 i posiadamy sześć mocnych charakterów w naszej ekipie - dodał Gass.

Z zespołem Audi po zakończeniu sezonu 2016 rozstali się Miguel Molina i Adrien Tambay, natomiast Edoardo Mortara przeszedł do Mercedesa.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE