Menu

BMW ujawnia skład kierowców na testy młodych kierowców w Jerez. Producenci kontynuują przygotowania do sezonu 2017

Joel Eriksson

Joel Eriksson z Europejskiej Formuły 3 i wicemistrz Brytyjskiej F3 Ricky Collard, wezmą udział w testach młodych kierowców w serii DTM na torze Jerez.

Osiemnastoletni Szwed zadebiutował w tym sezonie w Europejskiej Formule 3, w której okazał się najlepszym debiutantem, plasując się na piątej lokacie w klasyfikacji generalnej, do czego przyczyniło się zwycięstwo na torze Spa-Francorchamps oraz dziewięć kolejnych podiów. Eriksson wygrał również rywalizację w Masters w F3 na torze Zandvoort, a także wziął udział w kilku weekendach wyścigowych DTM wraz z BMW.

Collard, awansował z brytyjskiej Formuły 4, gdzie wywalczył drugie miejsce w ubiegłym sezonie, do brytyjskiej Formuły 3, w której wywalczył wicemistrzostwo.

Obaj zawodnicy należą także do juniorskiego programu BMW.

Jak dotąd składu młodych kierowców na testy w Jerez, które wystartują 29 listopada a zakończą 2 grudnia, nie podali Audi i Mercedes.

W międzyczasie wszyscy trzej producenci w niemieckiej serii DTM, będą nadal kontynuować swoje przygotowania do kolejnego sezonu wyścigowego i rozwijać swoje nowe auta w czterodniowym teście na torze Portimao, który odbędzie się w tym tygodniu.

Dla BMW testować będą Bruno Spengler i Augusto Farfus, dla Audi Mattias Ekstrom i Jamie Green, natomiast dla Mercedesa Lucas Auer, Gary Paffett i Robert Wickens.

Image © FIA F3

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE