Menu

Audi pozostaje zaangażowane w serię DTM

Edoardo Mortara / Audi

Audi Sport w środę potwierdził szczegóły dotyczące swojej nowej strategii w sportach motorowych, a także swojego pozostania w niemieckiej serii samochodów turystycznych DTM.

Producent samochodów poinformował, że z końcem sezonu 2016 wycofa się z Długodystansowych Mistrzostw Świata i zaangażuje się w pełni w Formułę E, w której widzi swoją przyszłość, ale także pozostanie w pełni zaangażowany w serię DTM na kolejne lata.

Audi sezon 2016 w serii DTM zakończyło na pierwszej lokacie w klasyfikacji konstruktorów, jak również zdobyła tytuł w klasyfikacji zespołów z zespołem Audi Sport Team ABT Sportsline, natomiast najwyżej sklasyfikowanym kierowcą był Edoardo Mortara, który do ostatniej rundy walczył o mistrzowski tytuł, jednak ostatecznie ukończył rywalizację na drugiej lokacie ze stratą czterech punktów do Marco Wittmanna.

Przyszłoroczny sezon w serii DTM przyniesie również początek nowym przepisom technicznym, które wprowadzą jedną klasę, a producenci będą zmuszeni zmniejszyć swój skład samochodów z ośmiu do sześciu.

Nowy sezon miał również przynieść wprowadzenie nowego dwulitrowych silników, jednak z powodu zbyt wysokich kosztów, jednostki napędowe zostaną wprowadzone z początkiem 2019 roku.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE