Menu

Mortara zwycięża w ostatnim wyścigu sezonu na torze Hockenheimring. Marco Wittmann mistrzem serii DTM

Marco Wittmann / BMW

Czwarta lokata w ostatnim wyścigu DTM w sezonie 2016 na torze Hockenheimring wystarczyła, aby Marco Wittmann zdobył swój drugi mistrzowski tytuł, po pierwszym triumfie w 2014 roku. Rywalizację na obiekcie w Baden-Wurttembergu wygrał Edoardo Mortara, który zakończył sezon na drugiej lokacie i był jedynym przeciwnikiem reprezentanta marki BMW w walce o tytuł.

Edoardo Mortara z Audi zrobił wszystko, aby pozostać w walce o tytuł w sezonie 2016 i przed startem ostatniej rywalizacji tracił 17 punktów do pierwszego w klasyfikacji Marco Wittmanna.

Włoch nie rozpoczął jednak wyścigu z dobrej strony i po słabym starcie wszystko wskazywało na to, że pożegna się możliwością bezpośredniej walki o tytuł.

Kierowca Audi nie dał jednak za wygraną i z okrążenia na okrążenie przesuwał się w górę stawki, a już na szóstym kółku poradził sobie z Marco Wittmannem, objął prowadzenie w rywalizacji, której nie oddał do zakończenia wyścigu i jako pierwszy minął linię mety.

Dobre tempo zaprezentowali także kierowcy Mercedesa. Na drugiej pozycji walkę w ostatnim wyścigu zakończył Christian Vietoris, który znalazł się za Mortarą ze stratą ponad trzech sekund oraz Paul di Resta, który pojawił się na mecie po dodatkowej sekundzie.

Największym wygranym mógł cieszyć się jednak Marco Wittmann, który utrzymał się na czwartej pozycji, co wystarczyło na zdobycie mistrzowskiego tytułu.

To był burzliwy wyścig i Edoardo był bardzo mocny - podsumował Wittmann tuż po zakończeniu wyścigu. Zdobycie tytułu ponownie po 2014 roku, to wspaniałe uczucie. To jest po prostu fantastyczne.

Tuż za nowym mistrzem serii DTM uplasowało się trzech kolejnych reprezentantów BMW, Timo Glock, Maxime Martin i Tom Blomqvist, za którymi znaleźli się Jamie Green, Robert Wickens i Martin Tomczyk, który zamknął czołową dziesiątkę.

Walka o mistrzowskie tytułu w klasyfikacji zespołów oraz konstruktorów również rozstrzygnęła się w ostatniej rywalizacji. W zestawieniu zespołów najlepszą ekipą okazało się Audi Sport Team Abt Sportsline, które wywalczyło w sumie 319 punktów. Najlepszym konstruktorem okazało się Audi, które zdobyło aż 700 punktów.