Menu

Miguel Molina wygrywa w przedostatnim wyścigu sezonu 2016 serii DTM

Miguel Molina / Audi Sport Team Abt Sportsline

W pierwszym wyścigu finałowej rundy sezonu 2016 DTM na torze Hockenheim, zwycięstwo odniósł Miguel Molina z ekipy Audi. Podium w wyścigu uzupełnili lider serii, Marco Wittmann, który stracił ponad 1.6s do zwycięzcy oraz Edoardo Mortaro, również z Audi.

Startujący do wyścigu z pole position Antonio Felix Da Costa już w pierwszym zakręcie stracił prowadzenie na rzecz Moliny, który pierwszej pozycji nie zamierzał oddać już do samej mety.

Dla Da Costy nie był to udany wyścig. Portugalczyk tracił kolejne pozycje, w tym na siódmym okrążeniu na rzecz Marco Wittmanna, który awansował tym samym na drugą lokatę.

Z kolei Mortara nie był w stanie do końca łatwo sobie poradzić z Timo Glockiem. Dopiero na 15 okrążeniu zdołał wyprzedzić Niemca, awansując na siódmą lokatę, a okrążenie później przebił się przed Augusto Farfusa.

Włoch zyskał kolejne dwa miejsca po wyprzedzeniu Rockenfellera oraz Blomqvista. Ten ostatni wyścig zakończył ostatecznie na dziewiątej pozycji, po tym jak został następnie wyprzedzony również przez Rocky’ego oraz Rene Rasta.

Mortara natomiast odrobił straty do Da Costy i w szóstym zakręcie wyprzedził kierowcę BMW.

Molina przekroczył linię mety jako pierwszy, odnosząc drugie zwycięstwo w tym roku. Za Wittmannem i Mortarą finiszowali Da Costa, Rockenfeller oraz Rast, który wywalczył pierwsze punkty w serii DTM.

Timo Glock, Jamie Green, Tom Blomqvist i Paul di Resta uzupełnili czołową dziesiątkę. Z wyścigu wycofał się Felix Rosenqvist, który miał problemy z układem kierowniczym pod koniec dziewiątego okrążenia.

W niedzielę odbędzie się finałowy wyścig tego sezonu. W klasyfikacji generalnej prowadzi Marco Wittmann z dorobkiem 194 punktów i przewagą 17 punktów nad Mortarą.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE