Menu

Mattias Ekstrom zwycięża w swoim ostatnim wyścigu sezonu 2016

Mattias Ekstrom /  Audi Sport Team Abt Sportsline

Mattias Ekstrom (Audi Abt) w swoim ostatnim wyścigu DTM tego sezonu odniósł zwycięstwo na torze Hungaroring, finiszując przed Adrienem Tambayem z Audi Team Rosberg.

Start do drugiego wyścigu tego weekendu został zakłócony przez Roberta Wickensa, który ustawił się na niewłaściwym polu i został cofnięty na sam tył podczas drugiego startu. Wyścig został skrócony do 57 minut plus jednego okrążenia.

Podczas kolejnego startu również nie obyło się bez problemów. Koła w samochodzie Edoardo Mortarty mocno zabuksowały, co opóźniło ruch z pola startowego, a Marco Wittmann musiał objechać go po zewnętrznej. Włoch próbował przyhamować rywala, który znalazł się na trawie, obrócił się i zderzył z Jamiem Greenem. Ekstromowi udało się uniknąć zamieszania i wysunął się na prowadzenie przed Tambayem i Juncadellą.

Mortara i Green zostali zmuszeni, aby zjechać do alei serwisowej. Włoch wznowił rywalizację z tyłu stawki, z kolei Brytyjczyk musiał definitywnie zakończyć zmagania. W dalszej części wyścigu wycofał się także Mortara.

Po rundzie pit stopów Ekstrom nadal prowadził przed Tambayem i Juncadellą. Pierwszą pozycję utrzymał aż do samej mety, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Podium uzupełnili wspomniani dwaj kierowcy. Tambay do zwycięzcy stracił 4.350s.

Na czwartej pozycji finiszował Marco Wittmann, za nim Antonio Felix Da Costa, Tom Blomqvist i Timo Glock.

Timo Scheider zakończył wyścig na ósmym miejscu, a czołową dziesiątkę uzupełnili Maxime Martin oraz Mike Rockenfeller.

Kolejna i ostatnia już runda sezonu 2016 DTM odbędzie się na torze Hockenheim 16 października.

Kolizja w pierwszym zakręcie - #48 Edoardo Mortara / #53 Jamie Green / #11 Marco Wittmann
Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE