Menu

Edoardo Mortara zwycięzcą pierwszego wyścigu DTM na torze Hungaroring

Edoardo Mortara / Audi

Edoardo Mortara kierujący Audi RS 5 DTM, wywalczył zwycięstwo w pierwszym wyścigu na torze Hungaroring, pokonując Jamie Greena i Miguela Molinę, którzy uplasowali się na drugiej i trzeciej lokacie.

Włoch z zespołu Audi Sport Team Abt Sportsline nie dał szans swoim rywalom i po bardzo dobrym starcie z pole position utrzymał prowadzenie.

Po dwudziestu-sześciu okrążeniach Mortara, mimo nacisków Greena, minął linię mety na pierwszej lokacie, czym zmniejszył stratę punktową do lidera rywalizacji Marco Wittmanna.

Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku i mam nadzieję, że będę w stanie wygrać także niedzielny wyścig - powiedział po zakończeniu rywalizacji Edoardo Mortara.

Na drugiej pozycji rywalizację zakończył Jamie Green, który do swojego kolegi stracił jedynie 1.090 sekundy, jednak zdołał zbudować dużą przewagę nad trzecim Miguelem Moliną, który zjawił się na mecie ze stratą 8.150 sekundy do Brytyjczyka.

Pierwszy wyścig na torze Hungaroring okazał się bardzo dobry dla całego koncernu Audi. Tuż za podium rywalizację ukończył Mike Rockenfeller, wyprzedzając Nico Mullera i Adriena Tambaya.

Lider klasyfikacji generalnej, Marco Wittmann z BMW, osiągnął siódmą lokatę i utrzymał za sobą trzech kierowców Mercedesa, którzy zamknęli czołową dziesiątkę - Felixa Rosenqvista, Timo Scheidera i Roberta Wickensa.

Po piętnastu z osiemnastu wyścigów tego sezonu, liderem klasyfikacji kierowców pozostał Marco Wittmann z dorobkiem 176 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Edoardo Mortara z dorobkiem 162 punktów, natomiast na trzeciej Jamie Green (137 punktów).

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE