Menu

Felix Rosenqvist dokończy rywalizację w serii DTM

Felix Rosenqvist / Mercedes

Felix Rosenqvist dokończy sezon w serii DTM i weźmie udział w dwóch pozostałych rundach, potwierdził Mercedes.

Szwed zadebiutował w serii DTM podczas rywalizacji na torze Moscow Raceway, gdzie zastąpił Estebana Ocona, który otrzymał możliwość zadebiutowania w Formule 1 z zespołem Manor Racing, a także brał udział w dwóch wyścigach na torze Nurburgring.

Mercedes potwierdził, że dwudziesto-czterolatek dokończy rywalizację w serii DTM i wystartuje na torze Hungaroring (24-25 września) oraz w finale sezonu w Hockenheim (15-16 października).

Felix zaprezentował bardzo dobre tempo w ostatnich czterech wyścigach, a nawet przekroczył nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się dać mu możliwość rywalizowania w pozostałych wyścigach DTM w tym sezonie. Zasłużył na to - powiedział szef Mercedesa do spraw DTM Ulrich Fritz.

Prócz dokończenia rywalizacji w serii DTM, szwedzki kierowca weźmie także udział w wyścigach Blancpain Sprint w Barcelonie, a następnie zadebiutuje w Formule E z ekipą Mahindra na ulicznym torze w Hong Kongu.

Jestem zadowolony z potwierdzenia mojego udziału w programie wyścigowym DTM - przyznał Rosenqvist.

Moje pierwsze dwa weekendy w mistrzostwach były obiecujące i czekam z niecierpliwością na kontynuację w Budapeszcie i Hockenheim.

Są to dwa tory, które lubię, a z mojej przeszłości w F3 wiem, że finał w Hockenheim jest ogromnym wydarzeniem. Bycie częścią tego jako kierowca Mercedesa będzie szczególnie ekscytujące - dodał Szwed.

Rosenqvist podczas czterech wyścigów DTM wywalczył jeden punkt na torze Moscow Raceway.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE