Menu

Edoardo Mortara dominuje w drugim wyścigu DTM na torze Nurburgring

Edoardo Mortara / Audi

Edoardo Mortara z zespołu Audi Sport Team Abt Sportsline zwyciężył w drugim wyścigu DTM na torze Nurburgring, pokonując Lucasa Auera z BWT Mercedes-AMG oraz Marco Wittmanna z ekipy BMW Team RMG, którzy uzupełnili podium.

Dobry start i doskonała strategia była kluczem do trzeciego zwycięstwa w tegorocznym sezonie wyścigowym dla Edoardo Mortary, co przyniosło także awans na drugą lokatę w klasyfikacji kierowców.

Kierowca Audi już na starcie zdołał awansować na czwartą lokatę i plasował się za Bruno Spenglerem, jednak szesnaste okrążenie przyniosło awans na trzecią pozycję, a okrążenie później już na pozycję lidera, na której pozostawał do swojego zjazdu na pit stop.

Mortara powrócił na tor na czwartej lokacie, jednak z okrążenia na okrążenie powiększał swoje tempo o czym na osiem okrążeń przed metą przekonał się liderujący w drugiej rywalizacji Lucas Auer, który stracił pierwszą lokatę na rzecz kierowcy Audi.

To był wspaniała niedziela wyścigowa - podsumował Mortara po zakończeniu rywalizacji. Nasz samochód prowadził się świetnie, mimo iż nie byliśmy w stanie pokazać tego w dniu wczorajszym. Oczywiście jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku - dodał.

Lucas Auer rywalizację zakończył ostatecznie na drugiej lokacie ze stratą ponad trzech i pół sekundy, jednak zdołał utrzymać za sobą Marco Wittmanna, do którego na ostatnim okrążeniu zbliżył się Mattias Ekstrom. Lider klasyfikacji kierowców nie pozwolił jednak odebrać sobie trzeciego miejsca na podium i utrzymał Szweda tuż za sobą.

Pod koniec było naprawdę blisko, ale jestem zadowolony z wyścigu - powiedział Marco Wittmann. Wcześniejszy pit stop był niewielkim problemem, jednak ogólnie był to prawie idealny weekend dla mnie i dla mojego zespołu RMG.

Tuż za Mattiasem Ekstromem rywalizację zakończył natomiast Nico Muller tuż przed Bruno Spenglerem i Garym Paffettem, który był siódmy.

Ósma lokata przypadła ostatecznie Tomowi Blomqvistowi z BMW, który utrzymał za sobą Daniela Juncadellę i Miguela Molinę, który zamknął czołową dziesiątkę.

W klasyfikacji kierowców na cztery wyścigi przed zakończeniem sezonu, Marco Wittmann pozostał na prowadzeniu z dorobkiem 170 punktów. Na drugą pozycję awansował Edoardo Mortara ze 137 punktami na koncie, natomiast na trzeciej plasuje się Robert Wickens (120 punktów).

Szesnasty i siedemnasty wyścig sezonu DTM odbędzie się na torze Hungaroring pod Budapesztem w dniach 23-25 września.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE