Menu

Martin Tomczyk podał powód zakończenia kariery wyścigowej w DTM

Martin Tomczyk / BMW

Martin Tomczyk potwierdził, że sezon 2016 będzie jego ostatnim w serii DTM. Aktualny kierowca BWM zadebiutował w rywalizacji samochodów turystycznych w 2001 roku i po wielu latach startów jego kariera zmierza ku końcowi.

Tomczyk za powód takiej decyzji podał fakt, że seria DTM stała się zbyt „techniczna” oraz dużą rolę w sporcie odgrywa polityka, co kłóci się z jego przekonaniami kierowcy wyścigowego.

Na przestrzeni 16 lat widziałem jak rozwijała się seria DTM. Zacząłem myśleć: ‘Czy nadal pasujemy do siebie?’ – tłumaczył Martin Tomczyk, cytowany przez Motorsport.com.

Prawdziwym problemem jest to, że przez cały ten czas bycia kierowcą wyścigowym, jesteś skupiony na tym, aby osiągnąć coś poprzez własne umiejętności. Jednak pod koniec tych lat, DTM stało się dość techniczne i polityczne, dlatego dla mnie nie jest to idealna sytuacja wyścigowa.

W 2011 roku Tomczyk zdobył tytuł mistrza serii DTM wraz z zespołem Phoenix Audi. Niemiecki kierowca wyścigowy również debiutował w serii wraz z Audi, lecz po wywalczonym tytule zmienił skład na BMW, z którym rywalizuje po dziś dzień.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE