Menu

Robert Wickens zwycięża w pierwszym wyścigu DTM na torze Moscow Raceway

Robert Wickens / Mercedes

Mercedes zdominował pierwszą rywalizację na torze Moscow Raceway, podczas rundy DTM. Zwycięzcą wyścigu został Robert Wickens, dla którego to piąte zwycięstwo w serii i drugie w tym sezonie.

Kanadyjczyk po dwudziestu dwóch okrążeniach i wyprzedzeniu Gary’ego Paffetta, minął linię mety z przewagą ponad dziesięciu sekund nad drugim Paulem di Restą.

Warunki były bardzo trudne - skomentował tuż po wyścigu Wickens. Kiedy odebrałem prowadzenie Gary’emu, lepsza widoczność była kluczem do sukcesu.

Gary Paffett, który rozpoczął rywalizację z pierwszego pola startowego i za samochodem bezpieczeństwa, pozostającym na torze przez trzy pierwsze okrążenia, musiał uznać wyższość swoich kolegów - Roberta Wickensa i Paula di Resty - i minął linię mety na trzeciej lokacie uzupełniając podium.

Czwarta lokata należała ostatecznie do Maximiliana Gotza, który po raz drugi uzyskał swój najlepszy wynik w tegorocznym sezonie wyścigowym, jak również dopełnił pełen sukces Mercedesa, który znalazł się na pierwszych czterech pozycjach.

Czołową piątkę uzupełnił Mattias Ekstrom, który okazał się najlepszym kierowcą z zespołu Audi i utrzymał za sobą Maxime Martina z BMW.

Siódmy ostatecznie był Jamie Green i spadł w klasyfikacji kierowców z drugiej na trzecią lokatę, choć zmniejszył przewagą w klasyfikacji do Marco Wittmanna, który ostatecznie uplasował się dopiero na dziewiętnastej lokacie i spadł na drugie miejsce w zestawieniu mistrzostw.

Na ósmej lokacie uplasował się Edoardo Mortara, który na mecie zjawił się przed Timo Scheiderem i Felixem Rosenqvistem, który w Mercedesie-AMG C63 DTM do końca sezonu zastapił Estebana Ocona, który podczas Grand Prix Belgii Formuły 1 zadebiutuje jako etatowy kierowca zespołu Manor Racing.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE