Menu

Jamie Green zwycięzcą drugiego wyścigu na Zandvoort

Jamie Green / Audi

Jamie Green zdominował drugi wyścig rozgrywany na holenderskim torze Zandvoort. Kierowca ekipy Audi finiszował z przewagę 9.7 sekundy nad drugim Garym Paffettem z Mercedesa, a podium uzupełnił Edoardo Mortara (Audi).

Po dobrym starcie Green musiał odpierać ataki Paffetta, jednak zwycięzca kwalifikacji utrzymał wewnętrzną linię do pierwszego zakrętu i pozostał na prowadzeniu. Paffett ostatecznie stracił pozycję na rzecz Roberta Wickensa.

Na pierwszym okrążeniu Green musiał uważać na zwycięzcę sobotniej rywalizacji, Wickensa. Walka między kierowcami zazębiła się pod koniec pierwszego stintu, kiedy Kanadyjczyk wjechał po zewnętrznej do pierwszego zakrętu, jednak Green zdołał zablokować mu drzwi w drugim zakręcie.

Wkrótce po tym obaj wykonali obowiązkowe zmiany opon – na tym samym okrążeniu – jednak Brytyjczyk pozostał na prowadzeniu. Problemy podczas zmiany miał Paffett, który prawie stracił pozycję na rzecz Christiana Vietorisa.

Dani Juncadella z Mercedesa otrzymał polecenie, aby wstrzymywać Greena i pomóc tym samym Wickensowi, jednak kierowca Audi szybko uporał się z rywalem i wyprzedził debiutanta Rene Rasta, który przez większość okrążenia wstrzymywał Wickensa.

Green powiększył swoją przewagę do dwóch sekund. Po wyprzedzeniu Rockenfellera, który wstrzymywał później Wickensa – oraz Moliny i zjeździe do boksów przez Ekstroma, Brytyjczyk powrócił na pozycję lidera wyścigu.

W ostatnich minutach rywalizacji w samochodzie Wickensa pojawiły się problemy, w wyniku których wyjechał poza tor w Masterkurve, niszcząc przy tym chłodnicę, co zmusiło go do dodatkowe postoju.

Szanse na podium stracił także Vietoris, który miał przebitą oponę w samochodzie. Na czwartej pozycji finiszował lider klasyfikacji generalnej, Marco Wittmann, który prowadzi z przewagą siedmiu punktów nad Greenem.

Nico Muller był piąty przed Timo Glockiem, Mattiasem Ekstromem oraz Paulem di Restą. Czołową dziesiątkę uzupełnili Lucas Auer oraz Tom Blomqvist.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE