Menu

Wittmann na czele klasyfikacji kierowców po rywalizacji na torze Norisring

Marco Wittmann / BMW

Marco Wittmann z zespołu BMW Team RMG wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej serii DTM, po czwartej i szóstej lokacie przed własną publicznością na torze Norisring w Norymbergii.

Po starcie z trzynastej lokaty, niemiecki kierowca przebił się o kilka pozycji, w czym pomogły także różne incydenty na torze, co spowodowało, że finalnie minął linię mety na czwartej pozycji.

Niedzielna rywalizacja także pokazała dobre tempo Wittmanna, który po starcie z dziesiątego pola awansował o cztery oczka dające mu ostatecznie szóste miejsce na koniec zmagań.

Wittmann po udanym weekendzie awansował w klasyfikacji kierowców i obecnie ma na swoim koncie posiada 75. punktów. Na drugiej lokacie ze stratą dwóch oczek plasuje się Edoardo Mortara z Audi, natomiast na trzeciej, z dorobkiem 70. punktów, znajduje się Paul di Resta.

Dla nas był to wspaniały weekend - powiedział Wittmann. Celem była, jak największa zdobycz punktowa i jak najmniejsza strata punktów w mistrzostwach. Prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw jest czymś specjalnym.

Oczywiście mieliśmy trochę szczęścia, po błędach innych kierowców w sobotę i niedzielę, ale to nie jest w naszych rękach.

Wittmann był także zadowolony z dobrego tempa na torze, które nie odpowiadało do końca BMW M4 DTM, jednak liczy na jeszcze lepszy wynik podczas kolejnych dwóch wyścigów na Zandvoort.

Myślę, że wyciągnęliśmy najwięcej ile było możliwe. Jasnym było, że tor Norisring będzie dla nas trudny, ponieważ nie jest to nasza najsilniejsza strona - nie pasuje do BMW, tak samo jak Lausitzring - dodał.

(Tor Zandvoort - red.) powinien nam lepiej pasować. Nie powinniśmy jednak myśleć, że łatwo wygramy, ponieważ inne marki również będą silne, ale jest to dobry tor dla nas, jak i dla mnie. W przeszłości odnosiłem tam sukcesy.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE