Menu

Ekstrom, Glock i Vietoris ukarani po pierwszym wyścigu DTM na torze Norisring

Mattias Ekstrom / Audi

Mattias Ekstrom z zespołu Audi otrzymał karę przesunięcia o trzy pozycje na starcie do drugiego wyścigu na ulicznym torze Norisring za kolizję z Robertem Wickensem i Christianem Vietorisem.

Szwedzki kierowca Audi podczas dwudziestego okrążenia pierwszego wyścigu, podjął się próby wyprzedzenia Roberta Wickensa, co zakończył się kolizją z kanadyjskim kierowcą i uderzeniem w prowadzącego Christiana Vietorisa.

Ekstrom po kolizji z Wickensem i Vietorisem został uznany winnym i ukarany cofnięciem o trzy pozycje na starcie do drugiego, niedzielnego wyścigu na torze Norisring.

Ze względu na manewr w sobotnim wyścigu, Mattias Ekstrom otrzymał karę od sędziów wyścigowych. Szwed zostanie cofnięty o trzy pozycje na starcie do niedzielnego wyścigu - czytamy w oświadczeniu wydanym przed sędziów wyścigowych.

Glock i Vietoris również ukarani po pierwszym wyścigu

Po sobotnim wyścigu na ulicznym obiekcie Norisring w Norymbergii, karę otrzymali także Timo Glock i wspomniany już wcześniej Christian Vietoris.

Kierowca BMW otrzymał karę dodania pięciu sekund do ogólnej klasyfikacji wyścigu za zbyt częste korzystanie z systemu DRS, co dało mu spadek z czternastej na dwudziestą pierwsza lokatę.

Vietoris z Mercedesa został ukarany grzywną w wysokości 3000 euro za niecenzuralne komentarze w telewizji na temat Mattiasa Ekstroma, po ich wypadku w pierwszym starciu.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE