Menu

Marco Wittmann wygrywa w pierwszym wyścigu DTM na torze Red Bull Ring

Marco Wittmann i Tom Blomqvist / BMW

W dominujący sposób Marco Wittmann zwyciężył w pierwszym wyścigu DTM na torze Red Bull Ring, po starcie z pole position i obronie przed Tomem Blomqvistem, który zakończył rywalizację na drugiej lokacie.

Niemiec z zespołu BMW Team RMG wystartował z pole position i nie oddał prowadzenia do końca rywalizacji przekraczając linię mety po trzydziestu okrążeniach i wyprzedzając Toma Blomqvista, który zameldował się na mecie na drugiej lokacie ze stratą jedynie 0.726 sekundy.

Podium uzupełnił Edoardo Mortara z ekipy Audi, który poradził sobie z Andrienem Tambeyem i wskoczył na trzecią pozycję, której nie oddał do zakończenia rywalizacji.

Od czwartej od szóstej pozycji znaleźli się Timo Glock, Martin Tomczyk i Maxime Martin, a tuż za nimi uplasował się Paul di Resta, który okazał się najlepszym kierowcą Mercedesa podczas pierwszej rywalizacji w Spielberg i obronił pierwszą lokatę w klasyfikacji kierowców.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Adrien Tambay z Audi Sport Team Rosberg, Augusto Farfus z BMW Team MTEK i Nico Muller z ekipy SILBERPFEIL Energy/UBFS invest Mercedes-AMG.

Pierwszy wyścig na Red Bull Ring zakończył się bardzo szybko dla Mattiasa Ekstroma, który już w pierwszym zakręcie zderzył się z Maxime Martinem i Antonio Felixem da Costą, co spowodowało spadek na ostatnią lokatę. Szwed był w stanie jednak odrobić kilka pozycji i zakończył rywalizację na szesnastym miejscu.

Niewielkim pocieszeniem dla kierowcy Audi było najszybsze okrążenie 1:23.442 i ustanowił nowy rekord okrążenia DTM, który należał do Mike Rockenfellera z 2013 roku.

Po trzech wyścigach z osiemnastu w sezonie 2016 Paul di Resta prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 43 punktów przed Edoardo Mortarą (40 punktów) i Marco Wittmannem (29 punktów).

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE