Menu

Mattias Ekström w podwójnym wyzwaniu na Hockenheimringu

Mattias Ekstrom będzie rywalizował podczas jednego weekendu zarówno w DTM, jak i WRX

Już za trzy tygodnie rozpoczyna się nowy sezon DTM na torze Hockenheimring. Inaugurująca runda DTM 2016 połączona będzie z drugą imprezą Mistrzostw Świata Rallycross.

Kierowca Audi Sport Mattias Ekström weźmie udział w obu imprezach.

Promotorzy DTM i WRX przeprowadzili w ubiegłym roku pierwszą wspólną imprezę, która według fanów i obserwatorów sportu motorowego została uznana za bardzo dobre wydarzenie i przedstawiała duże możliwości na przyszłość.

Mattias rozpocznie swój 16 sezon w DTM i uzupełnia swoją działalność wyścigową wraz z udziałem w europejskim jak i światowym Rallycrossie.

Możliwość rywalizowania w czasie weekendu w DTM i WRX jest dla mnie niczym połączenie Bożego Narodzenia ze Świętami Wielkanocnymi.

Jestem bardzo wdzięczny zespołowi Audi, że zapewnił mi tak wspaniałą możliwość, co jest bardzo wyjątkowe. Oczywiście jestem bardzo skupiony na obu startach i liczymy na powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku - powiedział Ekström.

Podwójny program dla Szweda stał się możliwy poprzez zmianę czasu rozpoczęcia nowego sezony DTM w Niemczech.

Wielu naszych kierowców fabrycznych może brać udział w innych programach, obok WEC i DTM na przykład w Formule E, Formule Super w Japonii czy też wyścigach GT. W każdym wyścigu zbierają dodatkowe doświadczenie, z którego w przyszłości mogą skorzystać. W tym przypadku dotyczy to też Mattiasa, który chce poświecić się pasji budowy własnego zespołu w Rallycrossie i dlatego ściśle współpracuje z Audi - wyznaje Dr Wolfgang Ullrich z Teamu ABT Audi.

Bardzo wszechstronny Ekström nie może się doczekać podwójnego startu i możliwości rywalizowania z największymi nazwiskami w sportach motorowych.

To będzie niesamowita przyjemność dla mnie, by rywalizować z Sebastienem Loebem, Ken Blockiem czy też Petterem Solbergiem. Myślę, że uda nam się stworzyć dobre widowisko dla fanów, co sprawi nam wszystkim dużą przyjemność - wyznaje Mattias w jednym z wywiadów.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE