Menu

Audi zdominowało ostatni dzień testów na Hockenheimring

Mike Rockenfeller / Audi

Na Niemieckim torze Hockenheimring zakończył się ostatni czwarty dzień testów przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu DTM. W ostatnim dniu w szczególności swoją silną pozycję potwierdziło Audi Sport, w pierwszej piątce znalazły się aż cztery samochody tej marki.

Nieoczekiwanie słabą dyspozycje pokazał Mercedes AMG a w pierwszej dziesiątce znalazły się tylko dwa auta tego producenta.

Poranna sesja była krótsza niż w poprzednich dniach, ale to nie stanowiło przeszkody dla Micke Rockenfellera, który uzyskał znakomity czas okrążenia 1:33.197 w swoim Audi.

Włoski kierowca Edoardo Mortara także jeżdżący Audi Sport uzyskał drugi czas, tracąc do kolegi zaledwie 0.025 sekundy a mistrz świata z 2004 i trzykrotny wicemistrz, Szwed Mattias Ekstrom, odnotował trzeci czas ze strata 0.2 sekundy.

Robert Wickens był czwarty, najszybszy z Mercedes AMG, zaledwie 0.261 sekundy stracił do lidera, a następnie Jamie Green, Antonio Felix Da Costa oraz Tom Blomqvist.

Były kierowca F1, Paul Di Resta jeżdżący w barwach Mercedes AMG stracił do prowadzącego około 0.4 sekundy, a tuż za nim uplasował się Brazylijski kierowca Augusto Farfus. jeżdżący w BMW. Czołową dziesiątkę zamknął Niemiec Timo Scheider.

Popołudniowa sesja została wstrzymana dwa razy i w obu przypadkach czerwoną flagę spowodowali kierowcy Audi.

Na Motodrom w żwirowej pułapce utknął Timo Scheider, natomiast nieco później brytyjski kierowca Jamie Green został wyniesiony poza tor i zaczepił samochodem o bariery bezpieczeństwa uszkadzając nieznacznie tył samochodu.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE