Menu

Blomqvist z najlepszym czasem drugiego dnia testowego

Tom Blomqvist / BMW

Kierowca BMW, Tom Blomqvist, ustanowił najlepszy rezultat podczas drugiego dnia przedsezonowych testów DTM na torze Hockenheimring.

Brytyjczyk swoje najszybsze okrążenie 1:33.214 pokonał podczas popołudniowej sesji i wyprzedził drugiego w klasyfikacji Mattiasa Ekstroma o niecałe 0.1 sekundy.

Trzeci czas 1:33.330 osiągnął drugi z kierowców Audi Mike Rockenfeller, jednak Niemiec swoje najszybsze okrążenie pokonał w porannej sesji.

Dwie dziesiąte do Rockenfellera stracił Marco Wittmann z BMW oraz Antonio Felix da Costa, który znalazł się na piątej pozycji.

Tuż za czołową piątką uplasował się Jamie Green z Audi oraz najszybszy kierowca Mercedesa Maximilian Gotz, który swoje szybkie kółko pokonał w sesji popołudniowej i do lidera drugiego dnia testowego stracił ponad cztery dziesiąte sekundy.

Ósma lokata należała do czwartego kierowcy Audi, Edoardo Mortary, który wykręcił rezultat na poziomie 1:33.704, w porannej sesji, jednak utrzymał za sobą Lucasa Auera z Mercedesa i Bruno Spenglera z BMW.

Ostatni czas należał tym razem do Estebana Ocona, który nie zdołał poprawić swoje porannego rezultatu i zakończył ostatecznie dzień testowy z czasem 1:34.276.

Drugiego dnia testowego do udanych nie zaliczy natomiast Daniel Juncadella, który okrążenie toru Hockenheimring pokonał w czasie 1:34.210 i wywołał czerwoną flagę po wypadku na wjeździe do alei serwisowej.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE