Menu

Mercedes z dobrymi odczuciami po trzydniowych testach DTM w Monteblanco

Robert Wickens / Mercedes

Mercedes AMG zakończył pierwsze przedsezonowe testy z nową maszyną - Mercedesem C63 DTM - na torze w Monteblanco z wynikiem pozytywnym.

Podczas trzydniowych testów, w których wzięli udział także rywale producenta ze Stuttgartu, Mercedes wykorzystał dwa nowe auta na sezon 2016, które testowali Robert Wickens, Christian Vietoris, Paul di Resta oraz Gary Paffett.

Czwórka kierowców przejechała prawie 1800 kilometrów, mimo iż Brytyjczyk podczas dwóch dni testowych napotkał różne problemy techniczne.

Według Paula di Resty nowy Mercedes C63 DTM otrzymał pozytywną ocenę, a zespół poczynił znaczne postępy, aby móc w pełni wykorzystać pięciodniowe testy na torze Hockenheimring w dniach 4-8 kwietnia, jak i zbliżający się sezon 2016.

Dowiedzieliśmy się wiele na temat samochodu i wyjeżdżam z Monteblanco z dobrymi odczuciami - przyznał Szkot.

Na pewno zrobiliśmy krok do przodu w ciągu ostatnich kilku dni. Teraz nie mogę doczekać się następnego testu w Hockenheim. Interesującym będzie poprowadzić samochód na torze, który znamy tak dobrze - dodał Di Resta.

Szef Mercedes AMG DTM, Ulrich Fritz, nie krył zadowolenia z postępów jakich dokonał zespół podczas trzydniowych testów i uważa, że Mercedes zmierza we właściwym kierunku z nowym samochodem.

Z testu jesteśmy ogólnie zadowoleni - przyznał. Zrealizowaliśmy większość naszego programu testowego i zdobyliśmy kilka ważnych spostrzeżeń.

Nadal przed nami dużo pracy, ale cały zespół jest gotowy na rozpoczęcie sezonu.

Kierowcy DTM powrócą do samochodów 5-8 kwietnia podczas oficjalnych przedsezonowych testów na torze Hockenheimring.

Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE