Menu

Mercedes potwierdza Estebana Ocona na sezon 2016 w serii DTM

Esteban Ocon / Mercedes

Mistrz serii GP3, Esteban Ocon, przeniósł się do serii DTM i od sezonu 2016 będzie rywalizował w barwach Mercedesa, poinformował w czwartek producent samochodów ze Stuttgartu. Wraz z francuzem, w jednym zespole, w 2016 roku będą rywalizować: Gary Paffett, Paul di Resta, Robert Wickens, Christian Vietoris, Daniel Juncadella, Lucas Auer i Maximilian Gotz.

Ocon w zespole Mercedesa zastąpi Pascala Wehrleina, który przeniósł się do Formuły 1 i w nadchodzącym sezonie będzie rywalizował pod szyldem zespołu Manor Racing.

Dla Francuza nie będzie to jednak pierwsze zetknięcie się z serią, jak i samochodem DTM. W ubiegłym roku Ocon zastąpił podczas piątkowych treningów Daniela Juncadellę.

To niesamowite uczucie być częścią tak profesjonalnej i mocnej serii wyścigowej - przyznał Esteban Ocon, który na trok 2016 został wypożyczony do ekipy Renault Sport F1, w której będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego. Jestem bardzo zadowolony, że będę się ścigał dla Mercedes-Benz. To najlepszy zespół w DTM i jestem bardzo wdzięczny za tą wspaniałą możliwość.

Mercedes to także najbardziej utytułowany producent w historii DTM. Można to osiągnąć jedynie dzięki prawdziwej pasji i ciężkiej pracy, a to są cechy, które podzielamy.

Po przejechaniu wolnego treningu podczas ostatniego weekendu sezonu 2015 na torze Hockenheimring, nie mogę się doczekać, aby rozpocząć ściganie w DTM.

Oczywiście mam dużo nauki, ale moim celem - tak jak wszystkich w zespole - jest walczyć o zwycięstwa, tak szybko jak to tylko możliwe - dodał Francuz.

Zespół Mercedes poinformował także, że prócz Estebana Ocona w nowym sezonie wyścigowym wystartują wszyscy pozostali kierowcy, którzy rywalizowali w roku ubiegłym. Dla Mercedesa ścigać się będą: Gary Paffett, Paul di Resta, Robert Wickens, Christian Vietoris, Daniel Juncadella, Lucas Auer i Maximilian Gotz.

Dążymy w zespole do stabilności po udanym 2015 roku. Esteban Ocon nauczył się bardzo wiele podczas naszych testów i bycia kierowcą rezerwowym, dlatego też jest gotowy na swój debiutancki sezon w DTM - powiedział szef działu Mercedes DTM, Ulrich Fritz.

Esteban w ubiegłym roku udowodnił swój talent zdobywając tytuł w serii GP3. Oczywiście przed nim nadal dużo nauki, jednak z siedmioma kolegami w zespole, może bazować na doświadczeniu 31 sezonów DTM.

Kiedy rozpoczynasz sezon jako obrońca tytułu, trudno jest mieć inny cel niż zdobycie mistrzostwa. Jednakże każdy wie jak konkurencyjna jest seria DTM i nie będzie to łatwym zadaniem.

Chciałbym w szczególności podziękować naszemu panującemu mistrzowi DTM Pascalowi Wehrleinowi, który podjął kolejny krok w swojej karierze na rok 2016 i stawi czoła nowym wyzwaniom w Formule 1.

Pascal pozostaje częścią rodziny Mercedes-Benz i życzmy mu wszystko co najlepsze - dodał Fritz.

Image © Daimler

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE