Menu

Mercedes rozważa zatrudnienie Magnussena w DTM

Kevin Magnussen

Mercedes rozważa zatrudnienie Kevina Magnussena jako jednego z kierowców zespołu w serii DTM, co potwierdził to w rozmowie z serwisem Motorsport.com szef Mercedes DTM Urlich Fritz.

Były kierowca McLarena był jednym z sześciu młodych kierowców, którzy otrzymali zaproszenie na posezonowe testy DTM w Mercedesie. Fritz zapytany, kto zrobił na nim ogromne wrażenie odpowiedział, że młody Duńczyk.

Muszę powiedzieć, że Kevin Magnussen zrobił na nas duże wrażenie, ale jest zbyt wcześnie by mówić o podejmowaniu dalszych kroków.

Musimy ocenić możliwości Magnussena. Musimy znaleźć dla niego miejsce. On również musi powiedzieć, że chce dla nas jeździć. Jeżeli te dwa czynniki ze sobą się zgrają, siądziemy do rozmów.

Fritz zasugerował również, że jeden z kierowców rezerwowych Mercedesa w F1 jest priorytetem do zatrudnienia w zespole DTM. Największe szanse na zatrudnienie ma Esteban Ocon, który testował Mercedesa C-63 Coupe w zeszłym roku.

Czy to jest koniec marzeń części kibiców Roberta Kubicy o jego powrocie na tor? Wszystko okaże się w styczniu lub lutym.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE